В четвер 15 лютого 2018 року, в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (проспект Свободи, 15) відбулося відкриття виставки живопису та графіки Олега Якимовича під назвою “У пошуках гармонії”.
“Мені приємно, що в нашій інституції ми можемо спостерігати, яке джерело талану є у нас на Львівщині і в нас в Україні. Таких виставок за короткий час у нас уже було не те що десятки, а напевно вже сотні. І щоразу коли спостерігаєш за творчістю того чи іншого маестро відчувається, що ми справді в цілому як народ – естетичні. Ми хочемо бачити красиве.
Сьогодні тут представлена не надто велика палітра цього майстра Я бачив як формувалася виставка і десь певно ще з півсотні робіт ми не мали можливості представити. Тобто в цього майстра є достатньо творів, щоб справді вважати себе одним з творців українського малярства”, – сказав директор Інституту народознавства НАН України Степан Павлюк відкриваючи виставку.
Зазначив заступник директора з музейної роботи Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський звернув увагу присутність на унікальний почерк митця та на високу техніку виконання робіт, представлених на виставці.
“Сьогоднішня виставка художника Олега Якимовича дуже цікаво, символічно і тонко співзвучна сьогоднішньому дню. Цей день, коли весна зустрічається з зимою і таке відчуття, що художник дуже тонко вловив цей аспект і передав в цілому ряді робіт. І це тонке відчуття пробудження природи захоплює в представлених роботах.
Цікава авторська техніка бачення, присутність індивідуального творчого почерку з присмаком романтизую чого декадансу відчутна роботах, особливо в монотипіях п. Олега Якимовича. Хочеться відзначити і цікавий спектр робіт. Тут ми бачимо і гірські пасма Карпат, і цикли , присвячені нашим деревам, окремо виділяється цикл наших водойм. Поетика автора захоплює і заворожує, передає відчуття певної ностальгії за тим, чи ця природа буде збережена в подальшому”, – зазначив заступник директора з музейної роботи музею етнографії та художнього промислу у Львові, Андрій Клімашевський.
Сам художник, аналізуючи свої роботи, наголосив на тому, який великий вплив на його творчість має природа у всіх своїх проявах та іпостасях і яка завжди була джерелом натхнення.
“Скільки себе пам’ятаю на мене найбільший вплив мала природа. Я виріс серед природи, тому що ранні роки мої пройшли в селі дуже часто я їздив до бабці на Волинь і там прекрасні пейзажі, якими я завжди захоплювався і старався відобразити чи в графіці чи олійними фарбами. І пізніше природа завжди була джерелом інспірацій, захоплення і залишається досі джерелом натхнення для мене”, – сказав Олег Якимович.
Виставку Олега Якимовича під назвою “У пошуках гармонії” можна оглянути в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (проспект Свободи, 15) протягом місяця.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ