Виставку “Традиція – інтерпретація – трансформація” відкрили у Львові (відео)

1057
Виставку Традиція – інтерпретація – трансформація" від учора можна побачити у Львові
Вчора, 28 липня 2017 року, У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) в рамках ХХ Міжнародного пленеру художнього текстилю “Етнокультура – реалії сьогодення” відбулось відкриття виставки “Традиція – інтерпретація – трансформація”.

Проект започатковано у 1996 році акцією «Відродимо глинянський килим», а свою назву він отримав під час Міжнародного симпозіуму художнього текстилю у Львові (1998).

Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла
Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла

“Пленер  художнього текстилю взяв свій початок  1996 р. і відтоді практично щорічно відбувається під егідою Львівської національної академії мистецтв , а зокрема його ідейного наставника, його берегині доцента Львівської національної академії мистецтв Зиновії Шульги. І вже вкотре виставка активних учасників пленеру відбувається саме в Національному музеї у Львові і сьогодні особливий захід, бо маємо ювілейний – ХХ пленер. Виставка, яка пропонується проходить під гаслом – «Традиція, інтерпретація, трансформація» , її автори – це п’ять знакових в України митців у галузі художнього текстилю”, – сказала заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла відкриваючи виставку.

У ретроспективній виставці об’єднані роботи таких митців: Наталії Дяченко-Забаштої, Галини Забаштої, Зеновії Шульги та творчого тандему Оксани Литвин – Ярослава Сахро. Автори, виконуючи твори, намагаються відродити етнічну культуру.

Директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець
Директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець

“Це дійсно чудові твори, якими ми можемо пишатися і це ще раз свідчить про необхідність створення таких семінарів, музеїв, тематичних виставок, які би показали ті новинки,  ті нові напрацювання, і яких, на жаль, є надзвичайно мало”, – зазначив  директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець.

Серед чільних експонатів виставки – гобелен “Дороги”, який виконала доцент кафедри художнього текстилю і моделювання костюма Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука Наталія Дяченко-Забашта. Він є матеріалізованим свідоцтвом зусиль, докладених українськими художниками, аби зберегти відомий наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. ткацький осередок у Глинянах, що на Львівщині.

Директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Володимир Волошин
Директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Володимир Волошин

“Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень уже сім років поспіль має честь бути сі організаторами такого міжнародного проекту «Екологічний ракурс» в рамках  якого відбувається пленер з художнього текстилю.  І хоча наша інституція має більш економічне та безпекове спрямування, але вважаю, що культурна компонента, історична, духовна – це все ж таки є основою нашого суспільства, розвитку і безпеки”, – підкреслив директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Володимир Волошин.

Упродовж років «Екологічний ракурс» невпинно розвивається, існуючи лише завдяки матеріальній підтримці його учасників та організаторів. Відбуваючись щороку, проект отримав широкий резонанс і має велике культурне та соціальне значення. За усю історію його існування відбулось 19 міжнародних пленерів у Карпатах, на Волині та в Галичині, було організовано понад сорок міжнародних художніх виставок – як в Україні, так і за її межами, проведено десять міжнародних наукових конференцій, видано каталоги виставок і, найголовніше, налагоджено творчі контакти з митцями з України, Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Німеччини, Угорщини, Канади, Японії та США.

Доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Зеновія Шульга
Доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Зеновія Шульга

“Цьогоріч – це ХХ пленер, але проект  починався у 1989 році , тоді при Фонді культури було створено Товариство «Гердан».  І саме тоді, ми прийшли до фабрики у Глинянах з проханням покерувати там, але нам було відмовлено, проте  у 1996 р. до нас звернулись по допомогу.  Але коли нас в 1996 р. з фабрики нагнали, ми поїхали в Карпати, де в кожній хаті є верстат, яка хочеш вовна і ми розпочали проект, який отримав назву «Екологічний ракурс”, – розповіла ініціаторка та ідейна натхненниця проекту, доцент кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв Зеновія Шульга.

Організатори проекту: Львівська національна академія мистецтв, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького, Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського, ГО “Центр суспільних інновацій”.

Експозиція буде чинною до Дня незалежності України – 24 серпня

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.