Виставка, що стала відкриттям для багатьох критиків, митців та поціновувачів сучасного українського мистецтва

783
Виставка, що стала відкриттям для багатьох критиків, митців та поціновувачів сучасного українського мистецтва

В четвер, 26 травня 2016 року, у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького) відкрилась виставка акварелей Наталії Доробан-Петрук (1938-2015).

Виставка стала відкриттям для багатьох – критиків, митців та поціновувачів сучасного українського мистецтва. Це – перша персональна виставка художниці, хоча її шлях у мистецтві розпочався у знаменні 1960-ті роки. У 1960 році вона закінчила Львівське училище декоративно- прикладного мистецтва ім. Івана Труша, згодом навчалася у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва (1961-1966рр.) на кафедрі художньої кераміки.

Її учителями були К.3віринський та Р.Сельський. У різні роки викладала у Дитячій художній школі ім. Олекси Новаківського, а також працювала художником на Львівській скульптурно-керамічній фабриці.

Наталія Доробан-Петрук
Наталія Доробан-Петрук

На виставці представлено 59 творів художниці — портрети, пейзажі та жанрові композиції, виконані упродовж 2010-х років. Акварелі Наталії Петрук – це своєрідні трансформації історичних подій крізь призму сприйняття художницею, а також віддзеркалення нашої сучасної історії через символіку сакрального мистецтва. Це – твори на тему Великого Голоду в Україні, подій на Майдані та подвигу Героїв Небесної Сотні… Вони виконані в одній стилістичній манері та в одній тональній гамі пастельно-фіолетових барв. Ці акварелі вражають глядача елегійно-поетичним відображенням світу, легкою тональністю спокійного смутку та зажури.Перевага у графічних аркушах фіолетового кольору, який є символом журби, втрати, викликає асоціації із українським іконописом, і саме релігійна тематика переважає у представлених на виставці композиціях. На виставці також заекспоновано чимало портретів наших сучасниць.

Узагальнено-спрощене пластичне вирішення надає цим жіночим образам особливої чарівності та лаконізму, підкреслює їх душевну красу й особливості вдачі.

Любов КОСТЬ
Завідувач художньо-меморіального музею Олени Кульчицької у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.