Мода, музика, балет… Відома українська дизайнерка Оксана Караванська зміксувала ці види мистецтва в одному перформенсі. Оригінальне дійство-показ нової колекції бренду Oksana Karavanska «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» відбулося у вишуканій Дзеркальній залі Львівської національної опери.
Подія збіглася у часі із черговою масованою ракетною атакою України. Тож початок дефіле довелося відкласти на дві години: моделі і публіка спустилися у бомбосховище. Перечекавши повітряну тривогу у безпеці, поціновувачі мистецтва таки отримали неймовірні враження від перфоменсу Караванської.
Дизайнерка відмовилася від традиційного дефіле. Моделями того вечора були… артистки балету Львівської опери, а у живому музичному супроводі модного показу знавці музики впізнали цитати балетної класики. Режисером дійства виступив генеральний директор-художній керівник Львівського театру опери та балету Василь Вовкун.
Це вже сьоме дефіле «Вишиванки-Couture Третього тисячоліття» за останні вісім років. Колекції помітно трансформувалися. Якщо перші покази вишиванок Караванської були присвячені порятунку старовинної вишивки і інтеграції її в сучасний крій, то нова колекція складається здебільшого із новітніх розробок, інспірованих українськими орнаментами родом з усієї території України.
Дизайнерка вкотре продемонструвала на публіку своє знамените гасло: «Мода – це коктейль еклектичних вітрів, змішаних у шейкері часу». До створення нової колекції Oksana Karavanska долучилася текстильна дизайнерка Ксенія Уманська.
«Продовжую творити історію української вишиванки, підтримуючи світовий тренд Made in Ukraine, – розповідає Караванська. – Музи не мають мовчати і в часі війни! Усі ці понад 10 місяців повномасштабної війни росії проти України я не зупинялася, творчо працювала, не знаючи, коли, де і як зможу показати свої нові роботи. Нещодавно усвідомила, що усі ми зараз дуже потребуємо теплоти особистих зустрічей. І навіть те, що дефіле збіглося в часі із ракетною атакою України, дуже символічно. Ворог хоче знищити нашу ідентичність, нашу самобутність, наші традиції. Тому мусимо тримати і культурний фронт, не переривати творення коду української нації».
Галина ГУЗЬО