Вулиці львова. Імена видатних композиторів у назвах

85353
Вулиці львова. Імена видатних композиторів у назвах
Вулиця Бетховена

Вулиця в Шевченківському районі Львова, відома з початку XX століття у складі селища Замарстинів. З 1910 року мала назву Городницька бічна, з 1926 року – Ягелли, у 1934 році отримала назву вулиця Бехонського. Сучасна назва існує з 1950 року, на честь Людвіга ван Бетховена – німецького композитора, одного із трьох представників класичної віденської композиторської школи.

Вулиця пролягає через промислову зону, і цікаво, що до неї належить лише один двоповерховий будинок № 15, зведений у 1930-х роках.

Ву­ли­ця Глін­ки

Ву­ли­ця Глінки (раніше Біч­на Ка­детсь­ка) до­ни­ні збе­рег­ла ін­ди­ві­ду­аль­ну за­бу­до­ву, вва­жа­лась од­ні­єю з най­прес­тиж­ні­ших у міс­ті. У 1913 р. її наз­ва­ли на честь ро­ди­ни магнатів Гер­бур­тів. Під час ні­мець­кої оку­па­ції у 1943-1944-х ро­ках во­на бу­ла вул. Трав­не­вою, а з 1945 р. но­сить ім­’я ро­сійсь­ко­го ком­по­зи­то­ра Ми­хай­ла Глін­ки.

У бу­дин­ках № 7 та 9, де за­раз розташований го­тель, бу­ла ре­зи­ден­ція пер­шо­го сек­ре­та­ря об­ко­му КПРС та ви­со­ко­пос­тав­ле­них по­са­дов­ців, що при­їж­джа­ли до Льво­ва. Вілла №5 побудована у романтичному стилі, на її фа­са­ді, під­пер­ши го­ло­ву ру­ка­ми, ди­вить­ся на світ ве­ли­ки­ми очи­ма фан­тас­тич­не сот­во­рін­ня з ви­су­ну­тим язи­ком та ве­ли­чез­ни­ми ву­ха­ми, яке на­зи­ва­ють хи­ме­рою. По вул. Глін­ки, 1 у не менш ро­ман­тич­но­му бу­дин­ку по­чат­ку ХХ ст. зі шпиль­час­тою ве­жею роз­та­шо­ва­на Ди­тя­ча ху­дож­ня шко­ла ім. Олек­си Но­ва­ківсь­ко­го. Су­сід­ня віл­ла під № 3 збу­до­ва­на у сти­лі не­ок­ла­си­циз­му у 1923 р. Бу­дин­ки пар­ної сто­ро­ни ву­ли­ці ви­рі­ше­ні у сти­лі фун­кці­о­на­ліз­му 1930-х рр.

Вулиця Лисенка

Вулиця у сучасному Личаківському районі міста називалась Стрільницькою у зв’язку із появою стрільниці Куркового товариства. Розрізняли дві частини вулиці: Стрільницьку Верхню і Стрільницьку Нижню. 1789 року було збудовано будинок Куркового товариства, котрий у значно перебудованому вигляді зберігся донині і має номер 23-a. 1871 року вулиця отримала офіційну назву Куркова. В кінці XIX ст. також часом звали Вулицею Святого Антонія через Костел святого Антонія, що знаходиться неподалік. За часів німецького окупаційного режиму в листопаді 1941 року вулицю перейменовано на Унґарштрассе (нім. Ungarstraße — Угорська) на честь союзників Німеччини у Другій світовій війні.1944 року назву Куркова на короткий час повернуто, а в 1945 отримала назву Лисенка. На честь видатного українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка.

На вулиці розташовані: колишній прибутковий дім Куркового товариства (№ 23), будинок Стрілецького товариства (№ 23а), Храм святого Іоана Золотоустого (№ 43), Церква безсребреників Косми і Дам’яна(№ 45), лікарня «ОХМАТДИТ», пам’ятник «Просвіті» у сквері на місці колишньої Францисканської площі.

До 1969 року початком вулиці курсував трамвай № 12, котрий повертав на вулицю Гуцульську і далі на Високий Замок.

Вулиця Ліста

Вулиця в Галицькому районі Львова названа на честь Ференца Ліста – угорського композитора, піаніста, педагога, диригента, публіциста, представника музичного романтизму, засновника угорської композиторської школи.

Колишні назви: Ковальска, Ліндеґо, Бухенґассе, Ліндего, Руднєва.

Існує легенда, що колись один львів’янин палко покохав красуню з туманного Лондона. Вона відповіла йому взаємністю, але дуже кохала своє місто. Тоді закоханий щоб довести своє кохання відтворив у Львові одну із вулиць Лондона.

Вулиця Людкевича


Вуличка, названа ім’ям українського композитора, музикознавця, фольклориста, педагога Станіслава Людкевича. Вона розташована на двох рівнях, поєднаних сходами, що робить її майже пішохідною.

Раніше носила назви: Снопковска бочна, Закладнікув, Штіґенґассе, Закладників, Військова

Вулиця Чайковського

Вулиця названа на честь російського композитора, диригента, педагога Петра Чайковського. Раніше носила назви Хоронщизни, Хоружчини. Вуличка виходить на проспект Шевченка. На ній розташована Львівська обласна філармонія, а також, хостел, магазини, кілька ресторанчиків та пабів.

Вулиця Шопена

Тиха і затишна вуличка імені найвидатнішого польського  композитора та піаніста Фридерика Шопена у Галицькому районі. Тут знаходиться відділення Укрпошти та житлові будинки.

Наталія БОЙЧЕНКО

Джерела: www.pohlyad.com, map.lviv.ua/statti 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.