Володимир Лобода кличе на виставку в Національний музей

950
Володимир Лобода кличе на виставку в Національний музей

В четвер, 5 жовтня 2017 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20)  за підтримки галереї НЮ АРТ відбудеться відкриття персональної ретроспективної виставки Володимира Лободи “За зорею ідучи”.

П’ять експозиційних залів об’єднані роздумами митця про тонкі взаємовідносини між світами чоловіка і жінки та складнощі людського буття.  Для Володимира Лободи мистецтво – процес споріднений до молитовної медитації та водночас велика інтелектуальна гра. Як митця його хвилює, в першу чергу, почуття та спосіб, в який їх можна висловити.

Володимир Лобода. Танець Двох
Володимир Лобода. Танець Двох

Творчість майстра унікальна своїми сміливими коливаннями від реалістичних форм до не фігуративних і навпаки. В представлених роботах його герої – безликі та безіменні, однак спостерігач може в них впізнати до болі знайомі образи, адже в кожному з полотен порушуються всім нам відомі гострі питання: складнощі у відносинах, коливання між добром та злом, погляд на прожите життя, очікування, віра… Доведені до максимального психологічного та пластичного напруження роботи виплескують філософські погляди художника. Безумовно, цю широку гаму почуттів від високих до земних та навіть зовсім приземлених треба відчути кожному!

Володимир Лобода. Вечірній Гурзуф, будинки, вулички
Володимир Лобода. Вечірній Гурзуф, будинки, вулички

Володимир Лобода (нар.1943 р.) – український живописець, графік, скульптор, поет. Один із яскравих представників українського андеґраунду кінця 1960-початку 1990-х років. Народився 6 липня 1943 р. у Дніпрі в родині художника-самоука Віктора Лободи. У 1960-1968 рр. навчався в Київському художньому інституті на факультеті живопису. 1973 року закінчив Дніпровський будівельний інститут. 1971 року брав участь у “Дискусійній виставці” в Дніпрі, відтоді перебував під постійним наглядом влади. Від кінця 1970-х рр. – учасник спільних художніх виставок. 1981 року з родиною художник переїхав до Львова. Наприкінці 1980-х років у Дніпрі створив товариство художників “Степ”.1992 року на хуторі у с.Турове на Дніпропетровщині разом із дружиною заснував літню майстерню, де проводив більшу частину року, створюючи живописні, графічні та скульптурні серії, пишучи поезії, новели, есеї.

Володимира Лободу можна віднести до тих майстрів, котрі не прагнули слави і відомості за будь-яку ціну, не гналися за заробітком, зберігали чистоту і свободу своїх художніх пошуків.

Володимир Лобода. Мати з дитиною, кормить грудьми
Володимир Лобода. Мати з дитиною, кормить грудьми

Виставки:
1990 у Львівській картинній галереї (куратор – Б.Возницький).
1992 виставка гравюри в музеї Т.Шевченка в Каневі (куратор – В.Соловйов).
1994 в галереї театру “NN” у Любліні, у “Музеї-скансені народної культури Холмщини” у с.Голя.
1996 в галереї “Оранжерея” в м.Радзинь Підлянський (куратор – Т.Карабович)
2001 в Московському центрі мистецтв.
2002 в галереї “Риза” в м.Сергієв посад (куратори – М.Лошак та В.Тукало).
2016 в галереї “Дзиґа” у Львові (куратори – В.Кауфман, А.Кісь).
2016 в галереї “НЮ АРТ” в Києві (автор проекту – М.Білоусов, куратор – Є.Бондарець).
2016 в “Шоколадному будинку” в Києві (автор проекту – М.Білоусов, куратор – Є.Бондарець).
2017 в галереї “НЮ АРТ” в Києві (автор проекту – М.Білоусов, куратор – Є.Бондарець).

Володимир Лобода. Богородиця в день трауру
Володимир Лобода. Богородиця в день трауру

Виставка в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) експонуватиметься до 5 листопада 2017 року.

Анастасія ТИЧКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.