Традиційно 9 листопада в Україні відзначають День української писемності і мови. Організовують заходи спрямовані на підтримку української мови, її розвиток, утвердження, престиж.
11 листопада, о 15 годині до музею «Староскварявський іконостас XIV–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії) завітає Володимир Бевз. Це дідусь талановитої юної письменниці Олександри Бурбело і чоловік відомої вінницької поетеси Тамари Корсунської, які декілька років тому відійшли у засвіти. Володимир Бевз познайомить присутніх з їхніми літературними доробками, які становлять вагомий внесок у сучасну українську літературу. Звучатиме голос самої Олександри Бурбело, а мандрівний кобзар, козак Борис Бабенко заспіває пісні на слова молодої поетеси.
12 листопада о 13 годині Володимира Бевза чекатимуть у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії). У Музейній вітальні він говоритиме про творчість онуки і дружини. Тутешні школярі читатимуть поезію Олександри Бурбело: «Народе мій! Ти вродою багатий», «Ніяк не надихаюсь полем», «Я лиш струна на арфі України», «Так чи ні»…
P.S. За своє коротке життя Олександра Бурбело взяла участь у багатьох літературних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах, в яких перемагала. У її портфоліо понад п’ятдесят грамот, дипломів, подяк, сертифікатів. Дівчина відмінно навчалася у Вінницькій загальноосвітній школі №26, захоплювалася математикою, історією, географією, біологією, астрономією. Маючи важкі проблеми зі здоров’ям, вона не впадала у відчай і знаходила розраду у творчості – писала вірші, прозові твори, малювала, вишивала бісером, захоплювалась фотографією. 2015 року Олександра Бурбело була прийнята до Національної спілки письменників України (посмертно), 2016 року у Вінниці відкрито меморіальні дошки, з 2017 року започатковано літературну премію «Струна на арфі України» імені Олександри Бурбело, а в загальноосвітніх навчальних закладах Вінниці почали вивчати твори юної подільської поетеси, авторки 10 книг.
Олена МАЛЮГА
науковий співробітник ЛМІР