Сьогодні пропонуємо вісім настроєвих світлин міста Броди, зроблених у період з 1914 до 1916 року. Світлини передають атмосферу в місті в складний період часів Першої світової війни.
Броди розташовані на північному сході Львівської області у Золочівському районі. Свого часу один із найбільших торгових осередків Австро-Угорщини, «вільне місто».
До 1918 року в околицях Бродів проходив державний кордон між Австро-Угорщиною та Росією. Таке специфічне розташування здавна робило місто своєрідною вільною економічною зоною, де бурхливо розвивалася міжнародна торгівля.
Своїй назві місто завдячує болотистій місцевості та переправам (бродам), які здавна тут існували. Через Броди протікає річка Суховілка — права притока річки Бовдурки (басейн Прип’яті), яка часто пересихає, а іноді буває повноводною.
Напередодні першої світової війни у місті, на території Білих казарм базувалися штаб та 1-й дивізіон 9-го полку драгунів австро-угорської армії, що вирізнявся найбільшим відсотком українців серед решти драгунських полків.
З початком першої світової війни, Броди як прикордонний пункт, потрапили до епіцентру воєнних дій, протягом яких лінія фронту тричі переходила місто, внаслідок чого місто зазнало великих збитків: було зруйновано багато будівель, пошкоджено залізничну колію, знищено декілька промислових підприємств.
Лінія фронту тричі проходила через Броди: на початку серпня 1914, у вересні 1915 та липні 1916 років.
1 листопада 1918 року, як наслідок боротьби українського народу за незалежність, після поразки Австро-Угорщини у І-й світовій війні та розвалу багатонаціональної Габсбурзької монархії у Бродах було встановлено українську владу.
Аристарх БАНДРУК