Вчора, 3 травня 2017 року, у Львівському Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) відбулося відкриття арт-проекту Сурена Варданяна «Вірменський Львів», створеного на основі дослідження вірменської культури в архітектурі Львова.
Майже витерті вірменські орнаменти на фасадах будинків, давні написи та напівзруйновані символи нагадують про цілу епоху в історії Львова, епоху, коли вірмени були наріжним каменем культури міста. Епоху, яка невпинно відходить у минуле через розірвану тяглість поколінь. Пластикові вікна і загіпсовані візерунки, скло та метал на місці дерев’яних конструкцій знищують унікальність неповторного європейського Львова.
Мистецький проект «Вірменський Львів» виник в уяві художника органічно. Становлення його як художника відбулося саме у Львові, де автор ще студентом ретельно ознайомився з багатою історією та традиціями львівських вірмен, які живуть і розвиваються тут впродовж століть.
Важливим стимулюючим аспектом для Сурена Варданяна при створенні проекту стала також дата 400-ліття вірменського книгодрукування в Україні та діяльність знаного вірменського друкаря Говганеса Карматанянца, який проживав у Львові.
Експозиція поєднає авторську фотографію, графіку, а також композиції на тканині з використанням вірменської каліграфії.
Сурен Варданян – вірменський художник, чиє життя і творчість нероздільно пов’язані з трьома країнами – Вірменією, Україною та Польщею. Митець народився і виріс у Вірменії, навчався та певний час жив у Львові, проте доля закинула його у Польщу, де він проживає сьогодні й активно займається творчістю.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ