Відверто про “Осінь”, або ексклюзивна розповідь Віктора Винника (відео)

1151
«Осінь» – нова пісня від Віктора Винника і МЕРІ
«Осінь» – нова пісня від Віктора Винника і МЕРІ

Зовсім недавно Віктор Винник і Мері презентували широкій публіці кліп на пісню “Осінь”, який був створений у співпраці з кліпмейкером Владом Разіховським і співачкою Івою Холодовою. 

Журналісту Фотографій старого Львова вділося зустрітися з Віктором і розпитати в нього про цю роботу і про творчі плани на майбутнє.

– Чому осінь?

Справа в тому, що якщо ми говоримо про пісню на яку будо нещодавно відзнято відео і яка фігурує під назвою «Осінь», то , насправді пісня так не називалася і в ній зовсім не йдеться про осінь. Осінь там лише як настрій. Насправді пісня називалася «Я тобі» і була написана багато років тому для співачки, для дівчини. Але з різних причин, я уже не пам’ятаю яких,  вона не захотіла її співати.

Віктор Винник
Віктор Винник

Ця пісня в демоверсії в моєму виконанні під гітару потрапила до інтернету, у тоді популярні ресурси, в кінці нульових. Що цікаво за переглядами вона була нарівні топових композицій групи «Мері»: «Меридіани», «Ромео».

Зрозуміти публіку важко, я думаю навіть неможливо, і чи треба це робити? І там вона фігурувала під назвою «Осінь» все ж таки. Не так  як я її придумав «Я тобі», а «Осінь». І коли, через багато років, фактично минулого року, я її дістав з шухляди та вирішив записати, я не став сперечатися з думкою публіки. Я знаю точно, що якщо люди назвали «осінь», то як ти її не назви, вона все одно буде «Осінь». Тому пісня вийшла під назвою «Осінь». Слово може й банальне, бо таких пісень є сотні, але я вирішив нічого не змінювати. «Осінь» так «Осінь».

– Ваша партнерка. Дружина режисера знімається з вами в кліпі. Дуже багато я чув різних підтекстів стосовно цього.

Над цією зйомкою ми працювали разом з Владом Разіховським. Це уже п’ята наша спільна робота за останні три роки. З ним дуже зручно працювати. Він креативний, разом з тим з ним можна знайти компроміс. Тому що є люди талановиті, але важкі. Наприклад, такі як я. А він знаходить слова для переконання і в результаті часто він виявляється правий. Це однозначно фахівець,який зняв уже сотні відеоробіт.

Віктор Винник та Іва Холодова
Віктор Винник та Іва Холодова

Іва Холодова прекрасна співачка, вона ж дружина Разіховського також не вперше знімається в кліпах . Це артистична шоу-бізнесова сім’я. Люди чудово розуміють, що це робота, а хто там якось навколо цього веде обговорення, то це не важливо. Я вважаю, що Іва прекрасно справилася з своїм завданням, тому що була ідея брати місцеву дівчину – португалку. Був навіть попередній кастинг, але я тепер розумію, що добре, що ми так не зробили. Хоча  з одного боку, можливо вона була б природнішою в натурі своєї Батьківщини. Але з іншого боку, можливо їй було б важче пояснити, яка її роль в тому всьому. Тому ми спрацювались з Івою і я абсолютно задоволений.

– Як зараз живе мистецьким, творчим, музичним життям «Мері»?

Я часто чую це запитання, але розумію,що не маю на нього якоїсь відповіді, тому що ловлю себе на думці,що за останні десять років, а вже й більше, як ми фігуруємо не в  андеграунді, а десь на верху. Нічого не змінюється. Життя в нас доволі триєдине і замкнуте. Я пишу пісні, потім я записую пісні, потім я виконую пісні. І так по колу. Єдине,що це супроводжується гастрольним життям, яке важке, але цікаве. Тому завдяки музиці, в осанні роки я побував в багатьох країнах: США, Великобританія, Європа. Можливо б побував там і як турист, якщо б не займався музикою, але, як казав Джон Ленон: «Музика відкрила мені світ».

Не можу оминути запитання стосовно Вашої волонтерської діяльності.

Слово «волонтер» вперше я почув колись давно на якихось концертах. Там набирали дівчаток, дітей волонтерами. Тих, хто працюють за футболку з логотипом. А потім до нас прийшла війна і слово «волонтер» набуло іншого змісту, що це той же солдат, але який працює як на передовій, так і в тилу.

Віктор Винник
Віктор Винник

Я не знаю чи можу назвати себе волонтером,бо я знаю людей, котрі за ці роки провернули таку масу корисних, позитивних справ, зроблених безкорисно. Знаю чим вони ризикували, що вони втратили, зокрема життя та здоров’я, щоб з часом почути образливі слова: «Та і без вас би все нормально розрулилося». Тому не знаю чи я можу назвати себе волонтером. Але я переконаний,що чим би ти не займався, творчою чи нетворчою професією, ти живеш в цій країні і якщо ти себе з нею асоціюєш, то якщо у неї проблема – це як організм і як приходить хвороба та точить якийсь орган, то погано всьому організму. Так само у випадку людини, особистості і країни . Тому мене це болить і мене завжди дивувало, коли кажуть, що треба абстрагуватися, бо ми люди мистецтва і це шоу-бізнес.

Зараз поїздки на Східний фронт, як я його називаю, , відбуваються рідко.  В зв’язку з тим, що робиться зараз ніхто б не подумав у 2015-2016 рр. що в 2019 буде таке як сталося. І що там далі за горизонтом також важко спрогнозувати. Тим не менше я вдячний справжнім волонтерам, до яких я ще себе не відношу, з їхню роботу. Я знаю,що коли постане потреба, що ці люди, не дивлячись ні на що, відкладуть свої образи і амбіції і знову почнуть актиніше включатися в цю роботу.

– З яким містом в Україні Ви себе асоціюєте?

Я себе асоціюю з своїм селом і чим далі, тим більше. Тому що з віком ти стаєш сентиментальнішим. Я народився в карпатському селі і вважаю, що мені пощастило, тому що я бачив як сходить сонце над горами , як літає під хмарами яструб, чув як шумлять гірські потоки, вітер в смереках. Це може пафосно прозвучить, але це моє імені дуже пощастило.

Я не хочу асоціювати себе з містом, я хоч асоціювати себе з країною. По настрою, то ми зараз у Львові і тут мені хочеться йти стрункіше, все цьому сприяє.

Віктор Винник і гурт "МЕРІ"
Віктор Винник і гурт “МЕРІ”

Мені подобається у Львові район Старого ринку. Це ніби річка Стікс. Ти її пересікаєш і зникаєш ум туристичного центру. Я знаю, що так чи інакше він буде  скоро окупований,бо туристичний центр розростається та поглинає нові райони, але там ще зберігся фрагмент того Львова, який я знав ще  90-х, коли Львів ще не був меккою туризму.

Те що сталося зі Львовом  дало як позитивні так і негативні результати. Як би не було сумно, але я бачу, що Львів все менше та менше належить львів’янам. А місто, як і будь-яка річ має мати господаря .

Традиційне питання – творчі плани

Зараз у нас уже готовий п’ятий, ювілейний альбом. Навіть є назва і вже всі пісні. Це дуже роздутий альбом, він налічує п’ятнадцять треків, а для 2019 року – це два повноцінні альбоми.

Видавати його змісту немає,бо альобомотворення це уже в минулому. Ми повернулися в епоху синглів, з чого і починалася музика. Люди купують не весь альбом, а вибирають треки, які їх цікавлять.

Але будучи ретроградом і віддавши шану минулому я думаю, що цей альбом вийде в обмеженій кількості , навіть на CD. Це будуть такі ретро-візитівки.Віктор Винник і гурт "МЕРІ"

– У вашій пісні після осені має прийти весна , якою вона буде для Вас?

Ми завжди чекаємо весни, але  я не хотів би перескакувати через зиму. Зима для мене улюблений період ще з дитинства. Це чарівна казка пов’язана з Різдвом в великій родині. Плюс я дуже люблю гірські лижі і чекаю снігу.

А весна – це буде нова сторінка. Ми її завжди чекаємо. Цікаво, що вона нам принесе. Яка вона буде для нас всіх, в тій ситуації,що ми опинилися – не знаю. А поки пишуться нові пісні, життя триває, все ок.

– Що б Ви хотіли побажати вашим глядачам?

Побажання триматися. Триматися у цьому всьому абсурді, в якому ми опинилися. Зберегти здоровий глузд, тверезий розум. Старатися максимально перевіряти інформацію. Тому що нічого не змінилося за дві тисячі років і нічого не змінилося за сімдесят років. Зараз також інфопростір пробує нас використати. Тому простіше коли є незалежні джерела інформації, які можна аналізувати. Треба бути пильними. Ми відповідальні за цей шматок землі, на якому  ми живемо. І це не просто шмат землі – це наша країна Тут могили наших предків і я б дуже хотів, щоб тут жили наші діти і вони говорили нашою мовою. Жили під нашими знаменами і розуміли, що є така земля – Україна.

Також бережіть здоров’я, рідних та близьких.  Не сваріться за дрібницями і будьте щасливі максимально як тільки можливо, бо «потім» просто не буде.

Подаємо повний відеоматеріал розмови з вкрапленнями кліпу “Осінь”. Використання кліпу і публікація відео узгоджені з Віктором Винником. Бажаємо приємного перегляду.

Розмову вів Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.