Відтепер святкуватимемо „День народження Героя Небесної Сотні“

1000

Відтепер Львівщина вшановуватиме героїв Небесної Сотні по-особливому. 6 лютого 2018 року започаткували новий проект — „День народження Героя Небесної Сотні“, який ініціювала ЛОДА. Розпочали з віддання шани загиблим під час розстрілів на Майдані у 2014 році Героїв України Миколи-Олега Паньківа (народився 6 лютого) та Володимира Бойківа (народився 5 лютого).

„День народження Героя Небесної Сотні“, 6 лютого 2018 року у Львівському музеї визвольної боротьби

Заходи вшанування відбулися у Львівському музеї визвольної боротьби. Вечір споминів розпочали піснею, яка вже стала символом жертовності Майдану — „Пливе кача по Тисині“. Участь у заході взяли рідні й близькі героїв. Вони поділились спогадами про своїх загиблих героїв.

— Сьогодні день народження мого сина. Він дуже любив цей день, коли ми були на останньому дні народженні Олег був щасливий, тоді якраз повернувся з Майдану, розповідав різні історії. 18 лютого 2014 року я дізналась, що син знову їде на Майдан, зателефонувала сказати, щоб не їхав, а він мені каже: “Я не поїду, інші, а ти подумала, у якій країні житимуть мої діти?”. 20 лютого я телефоную до сина і кажу – там стріляють, а він у відповідь: „Мамо, скільки цього життя“. Це були останні його слова. Одна куля і у нашій родині закінчився сміх, радість. Минулого чотири роки, але біль не згасає, він стає лише сильнішим”, — розповіла Марія Костецька — мати Героя Небесної Сотні Миколи-Олега Паньківа.

„День народження Героя Небесної Сотні“, 6 лютого 2018 року у Львівському музеї визвольної боротьби

Дружина Миколи-Олега Паньківа розповіла, залишитись осторонь подій на Майдані її чоловік не міг, бо був людиною, яка б ніколи не залишала інших у біді. На революційних відео видно, як його поранили – на вулиці Інститутській снайпер поцілив йому у груди. Микола-Олег загинув 20 лютого дорогою до лікарні. Йому було 39.

— З днем народження. Уже четвертий рік вітаємо, на жаль, лише так. Лютий занадто багатий на події для мене, бо 3 лютого в нас було весілля, 6 лютого — його день народження, а 20 лютого, на жаль. закінчилася наша історія, — розповіла Леся Паньків.

„День народження Героя Небесної Сотні“, 6 лютого 2018 року у Львівському музеї визвольної боротьби

Про те, яким був Володимир Бойків розповіла його сестра — Ірина Ільків:

— Нас змалку виховували на патріотичних піснях, які знав мій батько, моя мама, вони обоє дуже гарно співало, і це передалося нам з братом. Батьки вкладали в нас з братом всю душу і не могло бути так, щоб брат не пішов на Майдан. Востаннє до Львова Володимир приїжджав на старий Новий рік, аби привітати батька з іменинами. Вони планували, як влітку відзначатимуть діамантовий ювілей батьків. А повернувшись до Києва, Володимир знову пішов на Майдан. Востаннє спілкувався з матір’ю 18 лютого, називаючи розстріли страхіттям. А в ніч на 19 лютого отримав три вогнепальні поранення — у печінку й селезінку, хребет та голову. Дружина шукала чоловіка на Майдані п’ять днів, аж поки не знайшла серед невпізнаних тіл. Як хотів Володимир Бойків, його похвали у рідному місті Львів.

„День народження Героя Небесної Сотні“, 6 лютого 2018 року у Львівському музеї визвольної боротьби

На заході були присутні представники Львівської ОДА, зокрема заступник голови облдержадміністрації Ірина Гримак. Вона наголосила, що проект „День народження Героя Небесної Сотні“ створили, щоб українських героїв вшановували не в окремі дати, а пам’ятали про них повсякчас.

— Титанічна праця багатьох людей держави загалом все робить для того, щоб ми в один день зрозуміли і відчули, що не дарма ці усмішки згасли на обличчі, але ті душі знайшли спокій на небесах і будуть відчувати, що ми гідні називатись українцями, які своїми  справами віддали свій борг.

„День народження Героя Небесної Сотні“, 6 лютого 2018 року у Львівському музеї визвольної боротьби

Як зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, цим проектом кожен день народження Героїв Небесної Сотні з Львівщини буде відзначений на високому рівні, щоб популяризувати українську історію та її творців.

Віддати шану загиблим героям прийшли учні та студенти львівських навчальних закладів. Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Софії Федини, Зиновія Медюха та інших українських співаків і композиторів.

— Я сьогодні отримую неймовірну насолоду від спогадів, від того, що ділитеся своїми почуттями і тим, що даєте нагоду нарешті зрозуміти, які вони – наші герої. Цей проект є абсолютно унікальним. Добрим людям спало на думку розпочати відзначити дні народження героїв, тому, що коли герой це наша родина, тоді зрозуміло, яка це була жертва. Відчути історію людини, яку ти ніколи не знав, і зрозуміти, чому ця людина є сьогодні однією з найрідніших, — напевно, найважливіше, — зазначила співачка та волонтер Софія Федина.

Так урочисто вшановуватимуть усіх Героїв Небесної Сотні.

Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.