Вежа Корнякта, або як ми до “Кирила” ходили

5588
Вежа Корнякта, або як ми до "Кирила" ходили

Однією з найгарніших львівських веж без сумнівів є відома усім вежа Корнякта. Ця монументальна вежа має висоту 66 метрів і отримала назву від свого фундатора, одного з найбагатших тогочасних купців – виноторговця Константина Корнякта. А одним з найдзвінкіших символів вежі є “Кирило” – дзвін діаметром близько двох метрів і вагою 6,5 тон.

На даний час на вежі знаходиться дзвін відлитий у 1801 році, первісний дзвін повісили на дзвіницю ще до завершення її будівництва у 1572—1578 роках. Але в 1779 році у вежу вдарив грім і запалив її. Погоріли два верхніх яруси і завалилися на каплицю Трьох Святителів, розплавився дзвін. Свого часу це був найбільший дзвін Галичини і один з найбільших у Європі.

Вежа Корнякта у Львові
Вежа Корнякта у Львові

До цього красеня ми сьогодні і спробуємо дістатись.  Дуже вузенький вхід і перші два метри підйому по стрімких сходах виводять вас на карниз, з якого можна роздивитися частину вулиці Підвальної і її околиці.

Далі ми потрапляємо у простору вежу зі старими дерев’яними сходами-драбинами.  Вочевидь в часи будівництва та реконструкції вежі ніхто не розраховував що сюди колись доведеться водити відвідувачів.

На висоту приблизно сорока метрів потрібно підійматися близько двадцяти хвилин хисткими дерев’яними конструкціями, надійність котрих подекуди викликає сумніви. Але на фініші вас чекає “Кирило”  – дзвін-велетень з могутнім та гучним голосом і статною фігурою.

Жодна фотографія не передасть монументальність цього шедевру львівських майстрів людвісарських майстерень, котрі відлили дзвін вагою 6,5 тон і повісили його на висоті сорока метрів.

В звичний час дзвін закритий дерев’яними ставками і сонячне світло не потрапляє в йог монастирську келію, але, якщо відчинити вікна, оку відкривається розкішна панорама центральної частини міста Львова. А перебування в цих стінах, голос церковного дзвону, котрий ось уже третє століття гордо споглядає на місто, щось змінює в тобі. Що саме – важко сказати.

Найближчим часом ми розкажемо і покажемо вам трохи більше про дзвін, вежу храм, але що саме – нехай це буде наша маленька таємниця. Дочекайтеся разом з нами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерела:
http://interes.lviv.ua/temples_lviv/45.htm

4 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.