В Золочівському замку відкрили для огляду підземелля Великого палацу (відео)

1871
В Золочівському замку відкрили для огляду підземелля Великого палацу
В Золочівському замку відкрили для огляду підземелля Великого палацу

В понеділок, 29 лютого 2016 року, в мальовничих околицях Львова, в Золочівському замку  в підземеллях Великого палацу відкрилась нова музейна експозиція «Архітектурні фрагменти і світло старого Львова» .

Відкриття цієї музейної експозиції, приурочене насамперед пам’яті Бориса Григоровича Возницького, якому цьогоріч могло б виповнитися 90 років і який вклав титанічну працю, аби замок підняти з руїн. Цей рік для замку знаковий, адже 30 років тому, Золочівський замок Борис Григорович Возницький взяв під свою опіку на реставрацію.

Лариса Борисівна Возницька-Разінкова
Лариса Борисівна Возницька-Разінкова

“Цей рік – Рік Бориса Григоровича Возницького, 16 квітня в цього року йому би виповнилося 90 років. І ще є одна для нас дуже важлива дата. Коли 30 років тому Борис Возницький – директор Галереї мистецтв взяв ще один замок на реставрацію і фактично довів його до завершення. Першим відкрився Китайський палац, потім Великий палац, а сьогодні ми відкриваємо наші підземелля, де зробили експозицію архітектурних фрагментів та освітлення старого Львова. Розпочав цю експозицію робити ще Борис Григорович, але закінчили її працівники Золочівського замку на чолі з Надією Гупало. І це наша данина шани і пам’яті Борису Возницькому – директору нашого музею.” – сказала Лариса Борисівна Возницька-Разінкова відкриваючи експозицію.

Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Ігор Возняк
Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Ігор Возняк

Архієпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Ігор Возняк подякував працівникам музею за їх важку працю в царині збереження мистецьких цінностей і привітав усіх з відкриттям нової експозиції.

“На наших землях пересікалися різні культури: польська і угорська, австрійська, і литовська, і румунська, і російська, ну і, звичайно, наша українська. І добре, що воно збереглося все, бо воно відбувалося на наших землях. Не має значення хто збирав ці експонати, хто їх дарував, звідки вони приїжджали, але вони є в нас, вони є нашим достоїнством. Ми цим тішимося, бо за кожною картиною, скульптурою , каменем завжди криється певна історія і Слава Богу, що ці експонати є, і що відкривається нова експозиція.” – зазначив Митрополит Ігор Возняк.

Подвір'я Золочівського замку
Подвір’я Золочівського замку

Музейна експозиція «Архітектурні фрагменти і світло старого Львова» – це збірна колекція архітектурних деталей кам’яниць Львова ХУ-ХУІ століть, ліхтарів ХІХ-поч. ХХ століття (ручні, каретні, залізничні ліхтарі, побутові гасові лампи) та фрагментів давньої скульптури. Частина цих експонатів, зокрема ліхтарі та скульптури, раніше знаходились у фондах Львівської національної галереї мистецтв.

Участь у заході з нагоди відкриття взяли: Золочівський декан УГКЦ, військовий капелан о. Михайло Сукмановський, адміністратор парафії Воздвиження Чесного Хреста Господнього о. Мойсей Левко ЧБМ, директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Борисівна Возницька-Разінкова, український мистецтвознавець Ярослав Кравечнко, депутат Львівської обласної ради Мирослава Бабінська, голова Золочівської РДА Володимир Недзельський, освітяни, музиканти, художники, представники влади та ін.

Надія Гупало
Надія Гупало

Директор Золочівського замку Надія Гупало подякувала всім, хто долучився до реставрації замку, створення нової експозиції і гостям за те, що відвідали замок.

“30 років тому, в минулому столітті, за часів Радянського Союзу, училище , яке понад 40 років було тут, у замку, перебралося в нові приміщення і замок став знову нікому не потрібним. Всі хто сюди приходив, для того, щоб якось його пристосувати для сучасних потреб просто відмовлялися, бо значно простіше побудувати щось нове, аніж пристосувати до старовинного приміщення. Ось тоді за цю руїну береться Борис Григорович. Йому виповнилося 60. Він береться за цей грандіозний проект і, всупереч усіх сподівань, таки доводить його.

У 1994 році, після підготовчих робіт, Борис Григорович перевозить в підземелля колекцію старої архітектури і починає монтувати експозицію. Роки два тому ми почали більше займатися підземеллями і у цей ювілейний рік ми нарешті закінчили ту роботу, яку почав Борис Григорович.” – розповіла пані Галина.

Під чарівну мелодію у виконанні ансамблю “Три настрої” відвідувачам замку провели екскурсію підземеллям Великого палацу.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.