В понеділок, 1 квітня 2019 року, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відкрилася виставки графіки Ігоря Біликівського «Фантасмагорії казкового Львова».
На виставці можна побачити роботи, виконані впродовж останніх двох-трьох років, які є «чуттєвим відображенням деяких закапелків Львова, а також окремі графічні композиції, що не пов’язані з образами реального міста.
“З паном Ігорем ми познайомилися вже давно і про виставку говорили вже давно. І от, нарешті, вирішили її провести. З’явився новий цикл робіт, який художник назвав «Казковий Львів» . Кожна робота представлена на виставці – особлива, пам’ятки архітектури, які зникають. Тут і вілли на Софіївці, і вулиця Степана Бандери, зіткана ніби з клаптиків матерії, дуже багато цікавих знахідок”, – сказав власник кав’ярні-галереї «Штука» Євген Булавін відкриваючи виставку.
Відкриття виставки зібрало хороших друзів художника і справжніх поціновувачів йог творчості. За мить “Штука” наповнилася людьми, для яких свобода і Львів не порожні слова.
“Щоразу в роботах пана Ігоря я бачу щось інше, щоразу для мене це нова картина, нове враження. І я надзвичайно вдячна Господу Богу за те, що він створив такі картини, які приносять задоволення всім поціновувачам його мистецтва” – поділилася враженнями Лариса Дзюбин.
Ігор Біликівський – вагома мистецька постать, чиї роботи привернули увагу критиків ще у далеких 1990-их. Роман Яців у виданні «Мікроскоп пана Юрка» 2006-го року розставляє акценти, завдяки яким можемо краще зрозуміти автора: «Щось заважає ствердити, що цей сучасний художник виріс на ґрунті класичного духовно-культурного досвіду, або ж що він продовжує одну з ліній розвитку національного мистецтва. Але з бажанням з’ясувати, з якого пункту художнього процесу Ігор Біликівський розбудував власну концепцію мистецтва можна не звернути увагу на більш суттєві моменти, які насправді вирізняють його ім’я в творчому середовищі Львова та й України в цілому. Бо очевидно й те, що цей автор не потребує формального вписування у вузький чи широкий контекст, його присутність у мистецтві мотивується іншими, вагомішими стимулами і сенсами».
“На виставці представлений Львів, над яким вже дуже довгий час працюю. Спочатку це був просо лінійний рисунок, потім я поступово почав додавати колір. Але це теж наразі така стадія, бо я і далі буду над цим працювати, можливо щось ще буде змінюватися. Бо не має такого, щоб я зупинися на якомусь місці і сказав, що це вже завершено. Щоразу щось нове бачиш в тих вуличках і по іншому їх якось трактуєш.
Крім того на виставці є роботи формалістичного плану, бо я ніколи не ставлю собі за мету щось створити. Є настрій і я його передаю. Просто роботи, які в тебе з’являються н очах і ти сам дивуєшся як таке могло статися і я дякую Богу, що можу бачити таке чудо”, – розповів сам Ігор Біликівський.
Довідково. Ігор Біликівський народився 22 квітня 1953 р. у Львові. Навчався у студіях образотворчого мистецтва у Львові. Свій творчий шлях почав зі шкільних років. Самостійно опанував такі графічні техніки як літографія і офорт.
В кінці 1990-х років перші літографічні роботи, котрі висилав на престижні міжнародні виставки, отримували високі оцінки журі. Першу свою відзнаку в техніці літографії отримав за екслібрис, присвячений Дню незалежності Литви на міжнародній виставці у Вільнюсі у 1997р. У 1999 р.в Міжнародному центрі екслібрису в м.Сінт Ніклаас (Бельгія) отримав найвищу нагороду – приз м.Сінт Ніклаас в техніці літографії за екслібрис, присвячений Станіславу Лєму.
Приймав участь у багатьох міжнародних виставках графіки малих форм по всьому світу. Знаковими були нагороди в Пекіні, Варшаві, Ґданську, Бресті, Квебеку та ін. У 2018 році прийняв участь у першій міжнародній виставці-трієнале графіки малих форм «Інтаґліо» у Києві.
Також працює у техніці ручної графіки. Часто експериментує, використовуючи традиційні та новітні засоби малярства і графіки. На квітневій виставці можна ознайомитись з працями, виконаними лайнером та акриловими фарбами.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ