В рамках «Віртуозів-38» відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії «Paradies & Peri»

258
У Львові відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії «Paradies & Peri»

Вже незабаром, 5 червня 2019 року, о 19:00 у рамках «Віртуозів-38» на сцені Львівської національної філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії Роберта Шумана «Рай і Пері».

Це прекрасне тричастинне музичне полотно, що народилося з тексту однієї з віршованих частин східного роману «Лалла Рук» ірландського поета-романтика Томаса Мура.

Метафорична історія про чарівну фею Пері, яку було вигнано з Раю. І щоб знайти шлях назад, головна героїня легенди повинна принести безцінний дар. Пері летить на землю за найкоштовнішим з дарунків, що достойний Небес. Ось крапля крові Героя, що загинув за волю свого народу! Але двері Раю не відчинилися. Пері продовжує пошуки і приносить останній подих любові – молода дівчина прощається з коханим нареченим на смертному одрі… Ні! Небеса залишаються німими! У відчаї фея знову повертається на землю – і лише сльоза злодія, що щиро розкаявся відкриває двері до Блаженства. Музика пронизана драматичними темами, монументальними героїчними номерами, що занурюють у атмосферу битви. На противагу – ніжні теми кохання, що вражають мелодикою, гармоніями. Сама ж Пері – неспокійна, суперечлива, романтична Душа у музиці втілена прекрасними речитативами, подекуди трагічними епізодами чи, навпаки, ліричними темами.

Для прем’єрного виконання в Україні, в рамках 38-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», запрошено оперних зірок з Німеччини – Штефі Лєманн (сопрано) – Peri та Мартіна Латке (тенор) – Jüngling. За диригентським пультом – Володимир Сивохіп.

Хорові номери виконає Галицький академічний камерний хор. Багатогранність і глибину оркестрових партитур гідно передасть Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

Світова прем’єра «Рай і Пері» відбулася у 1843 році, диригував сам Шуман. Ораторія викликала фурор! Критики того часу захоплювалися свіжістю музичних ідей, багатством мелодики та гармоній, досконалим оркеструванням! Геній створив музичний діамант, що не є оперою, проте визначив напрям розвитку цього жанру у ХІХ столітті. Це музика, що випередила свій час і залишається актуальною й сьогодні.

Ольга МАКСИМ`ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.