В Музеї Михайла Грушевського за горнятком гербати розповіли історію львівської вілли вченого

629
Музей Михайла Грушевського у Львові .Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові Фото 2015 р.
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

В неділю, 21 травня 2017 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) розпочали проект “Музейні посиденьки за горнятом гербати”. Темою перших посиденьок стала – “Вілла Грушевських, або прихована історія будинку на Софіївці”.

Посиденьки за горнятком гербати в Музеї Михайла Грушевського у Львові
Посиденьки за горнятком гербати в Музеї Михайла Грушевського у Львові

Захід відбувся в рамках Міжнародного дня музеїв, який цьогоріч у Львові триває з 18 по 31 травня і проходить під гаслом “Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване”.

Вчений секретар музею Софія Легін розповіла усім охочим про історію вілли Грушевських, від часу задуму побудови (на початку ХХ ст.) і до сьогодні. Про те, хто був господарем вілли за адресою Понінського, 6 (тепер І.Франка 154) та хто опікувався нею опісля від’їзду власників. Адже за совєтських часів, коли ім’я та праці Грушевського були забороненими, більшість людей навіть не мали уяви про те, хто збудував будинок, а що тут писалася і творилася українська історія й поготів.

Вчений секретар музею Софія Легін
Вчений секретар музею Софія Легін

Присутні змогли дізнатися хто і коли мешкав у будинку найвизначнішого українського історика та які життєві перипетії тут відбувалися, як майже впродовж півстоліття приховували та замовчували історію будинку, розташованого на мальовничій Софіївці у Львові. І все це у приємному товаристві та за горнятком запашної гербати.

Також у музеї започатковують ще один проект – “Музейні оповіді у домі Грушевських“. Тож у четвер, 25 травня 2017 р. 17.00, усіх охочих запрошують до львівської вілли історика, щоб дізнатися про “Таємниці музейної скрині”.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.