В концерті “Композиції” української класики вперше прозвучать твори Степана Спєха в аранжуванні Богдани Фроляк

978
Дзеркальна зала Львівської опери
Дзеркальна зала Львівської опери

В неділю, 29 жовтня 2017 року, о 15.00 в Музичному салоні Дзеркальної зали відбудеться концерт “Композиції” української класики. В концерті прозвучать твори Максима Березовського, Валентина Сільвестрова, Василя Барвінського, Миколи Колесси та Анатолія Кос-Анатольського. Також вперше у Львові будуть виконані п’ять творів Степана Спєха в аранжуванні Богдани Фроляк. Куратор проекту Зоріана Мірус.

Богдана Фроляк
Богдана Фроляк

В концерті візьмуть участь знані в Україні та в цілому світі музиканти та вокалісти. На гостей з нетерпінням чекатимуть Олег Лихач – тенор, народний артист України, Ярослав Мигаль – віолончель, Зоряна Бабюк – арфа, Яромир Боженко – фортепіано, Богдана Фроляк – фортепіано, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. 2016 рік, фото Анастасії Нерознак.
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. 2016 рік, фото Анастасії Нерознак.

Також в Дзеркальній залі в рамках Музичного салону відкриється художня виставка “Барви Опери”.  На виставці представлені роботи художників України Віктора Жмака, Михайла Демцю та Петра Сипняка, художників Сергія Міхновського, Володимира Стецули  та Дмитра Легерка.

Степан Спєх
Степан Спєх

Довідково: Степан Спєх народився в селі Глідно біля Перемишля. Під час війни був вивезений до Німеччини для робіт на господарстві. Але його душа належала музиці і тому після закінчення війни він почав вчився співу у відомих мистців – пані Клєре Фрюлінґ-Ґерлях i тенора Ореста Руснака. Пізніше продовжив навчання в Нью-Йорку, де в червні 1955 року закінчив Український Музичний Інститут. Американській публиці Степан Спех став відомим через трансляції Нью-Йоркського громадського радіо WNYC і записом платівки „Перли України“ з українськими народними піснями. В 1959 р. С.Спєх повернувся до Німеччини і окрім виконання пісень і оперних арій, перейшов до написання музики. Його композиції до слів Т.Шевченка, І.Франка, Л.Українки, як і своїх власних віршів, були написані для виконання, як a capella, так і в супроводі фортепіано, флейти або скрипки і віолончелі. Також С.Спєх створює ряд релігійних музичних творів.
У 1979 р.була написана „Божественна Літургія Св. Йоана Золотоустого“ і виконана на 20-ліття заснування Апостольської Ексархії в Німеччині. Сам композитор диригував змішаним церковним хором. Степан Спєх помер 22 лютого 2009 р. у Мюнхені, де і похований.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.