Унікальний вітряк ХХ століття, який пошкодила негода, відреставрували у Львові (Відео)

821
Мукомельний млин
Мукомельний млин

У Львові, в Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відреставрували вітряк від мукомельного млину. Він привезений із села Ширівці Чернівецької області і датується початком XX століття.

Музейники кажуть, це один із найцікавіших об’єктів Шевченківського гаю, адже презентує не житлову чи господарську споруду, яких у музеї більшість, а виробництво і виготовлення борошна, інформує сайт 7 Днів.

«Цей вітряк, вітряк буковинського типу так званого, він розвертається повністю за вітром. У нижній частині є такий поворотний механізм, куди вставляється дишло, у це дишло впрягаються тварини тяглові: коні, чи воли, бо і волів багато утримували. І його відповідно в напрямку вітру розвертають так, щоб вітер попадав на крила вітряка», — розповів Сергій Ципишев, заступник директора музею.

За останні роки вітряк ремонтують вже втретє. А два роки тому його пошкодила сильна негода. Та й кажуть працівники музею, що нерідко і відвідувачі намагаються вручну розкрутити крила млина, забуваючи, що це все-таки експонат. Відтак цього разу ремонт тривав майже півтора року. Відновлення вітряка — справа нелегка, як фізично, так і технологічно.

Урочисте відкриття вітряка відбулось минулої неділі, на щорічному Святі хліба. Також відвідувачам вперше запрезентували і експозицію із солом’яних виробів.

«Вперше ми зуміли зібрати усі вироби, вони достатньо широко представляють господарські атрибути, посуд господарський, який використовували для жита, гороху, квасолі, для кукурудзи, зберігали яйця, також робили форму для хліба», –  зазначив Руслан Сірий, головний зберігач фондів.

Загалом фондова збірка музею нараховує 77 солом’яних експонатів. Відтепер більшість із них зможуть побачити і відвідувачі музею.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.