Унікальну колекцію Галини Панахид показали в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові (відео)

996
Унікальну колекцію Галини Панахид показали в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові

Минулої неділі, 12 лютого 2017 року, в  Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові (вулиця Соломії Крушельницької, 23) відбулося відкриття виставки сірникових етикеток з приватної колекції Галини Панахид під назвою “Музична філуменія”.

Старший науковий співробітник Музично-меморіального Музею Соломії Крушельницької у Львові Олександра Кирик розпочала із споминів племінниці Соломії Крушельницької, яка жила у цьому домі: «В 20-х роках ми ще мешкали на другому поверсі, де прийшлося пережити огонь, що повстав від печі німецького офіцера і перекинувся до великої кімнати з балкону. При чому згорів великий ківш з пам’ятними речами Соломії з Варшави».

Старший науковий співробітник Музично-меморіального Музею Соломії Крушельницької у Львові Олександра Кирик
Старший науковий співробітник Музично-меморіального Музею Соломії Крушельницької у Львові Олександра Кирик

Сірникові етикетки львів’янка Галина Панахид почала збирати більше 30 років тому і зараз у своїй колекції вже має півмільйона одиниць із понад 70 країн світу.

Колекціонерка Галина Панахид
Колекціонерка Галина Панахид

«Колекціонування – річ захоплююча і з одного боку це забава, яка, зазвичай, починається в дитинстві, а з віком переростає у фазу, коли уже щось назбирав і починаєш це аналізувати. Сірники дуже вдячна сфера для колекціонування, адже ними можна проілюструвати будь-яку тему. На сірниках є фактично все: рослинний і тваринний світи, охорона природи, визначні діячі, історія дослідження космосу, історія розвитку техніки, події, які відбувалися в історії, є сірники, які розповідають про великі битви, є сірники на яких розміщена реклама, є сірники агітаційного чи ідеологічного спрямування та багато інших» – поділилася власниця представленої колекції Галина Панахид.

Експозиція виставки "Музична філуменія"
Експозиція виставки “Музична філуменія”

Колекціонування сірникових етикеток та сірникових коробок називається філуменією. Окремою групою у цій сфері колекціонування є музична філуменія, яку можна систематизувати за такими темами: «Композитори», «Музичні стилі», «Музичні театри», «Музичні інструменти», «Танці», «Фестивалі і конкурси» тощо.

Експозиція виставки "Музична філуменія"
Експозиція виставки “Музична філуменія”

«Українських театрів, які зображені на сірникових етикетках є досить багато. Було видано кілька серій на яких зображено: Львівський, Запорізький, Київських, Харківський, Донецький, Херсонський, Одеський театри. Львівський театр зображено у серії, яка видана у 1987 році і тоді ще театр носив ім’я Франка» – розповіла Галина Панахид.

Експозиція виставки "Музична філуменія"
Експозиція виставки “Музична філуменія”

Географія сірникових коробок, які презентовано на виставці дуже різна. Експозиція розділена на кілька тем, де представлено 10 серій сірникових етикеток. Зокрема, «Музичні інструменти» (1970-ті рр., фабрика м. Пінськ, Білорусь); «Театри» (1987 р., фабрика м. Барнаул, Росія); «Танці» (1957 р., Балабановська фабрика, Росія); «Композитори» (серія 1 – 1970-ті рр., Бельгія; серія 2 – 1963 р., фабрика «Красная Звезда», Росія) та інші тематичні серії.

Колекціонер Володимир Шкільний
Колекціонер Володимир Шкільний

«Колекціонування таких речей як марка, поштова листівка, сірникова етикетка – це летюча мить історії. Ці речі створені на те, щоб жити якусь коротку мить. Але завдяки  тим людям які їх збирають і демонструють іншим, виховується любов до історії, до рідного краю, до своєї держави і зрештою виховує пізнання» – зауважив колекціонер Володимир Шкільний.

Логічним музичним доповненням презентації були виступи студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Дарії Курташ, Квітослави Созанської, Наталії Горбань, Вікторії Снігурової класу камерного співу старшого викладача Іванни Комаревич, партія фортепіано – Оксана Древицька.

Виставку можна оглянути   Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові  за адресою вул.Соломії Крушельницької, 23 до 26 лютого 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.