Унікальні поштівки запрошують на виставку “Pour féliciter”

706
Унікальні поштівки запрошують на виставку "Pour féliciter"

Вчора, 25 грудня 2017 року,  в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18)  відбулося відкриття виставка вітальної поштівки з умовною назвою PF (від французького “Pour féliciter” – для привітання, або з італійського «Po Felicita» – на щастя). 

“У нас уже прийнято в останні роки, що Різдвяні виставки більш такого  романтично-сувенірного спрямування, але цього року надзвичайно цікаво кілька виставок показало це свято в різних ракурсах. Як, наприклад, галерея Гері Боумена абсолютно спонтанно, в особі куратора Анни Сидоренко, яка запропонувала виставити різдвяну листівку. І виявилось, що це величезний, абсолютно недосліджений пласт, що залишився поза увагою і науковців, і критиків, і музейників.

Наталя Космолінська
Наталя Космолінська

Тут не просто листівки авторства відомих художників, тут на ці невеличкі зображення наклалась і політика, і історія, і особиста історія кожного автора, і інтимні, сентиментальні моменти, буквально в кожній вітринці  – біографія в кількох листівках”, – ділилася своїми враженнями Наталя Космолінська.

Відкриття виставки вітальної поштівки "Pour féliciter"
Відкриття виставки вітальної поштівки “Pour féliciter”

В концепцію виставки закладена ціль відтворити культуру майже втраченого жанру прикладної графіки: рукотворної різдвяно-новорічної вітальної листівки.

Богдан МисюгаБогдан Мисюга
Богдан Мисюга

“Сьогодні ми маємо дуже інтимний зріз, який показує всю теплоту спілкування між людьми, чуттєву тактильність, оскільки все абсолютно рукотворне, жодної серійної речі немає. Дуже важливі речі – це підписи, теплі побажання, навіть інколи цілі епіграми. І якщо проаналізувати ті мотиви, які еволюціонують починаючи від 1915 року , то очевидно, що дуже стрімко вони розвиваються в напрямку людської душі. І ця поштівка  виявляє наскільки ми духовно багаті”, – наголосив мистецтвознавець Богдан Мисюга.

 Експозиція виставки вітальної поштівки "Pour féliciter"

Експозиція виставки вітальної поштівки “Pour féliciter”

Ретроспектива жанру поштівок у Львові упродовж цілого сторіччя розгорнута на виставці в діапазоні інтимного листування кількох знакових львівських родин.

Анна Сидоренко
Анна Сидоренко

“Це було настільки цікаво, я навіть не очікувала, що люди так відгукнуться, тому що це дуже-дуже приватні речі  і я думала, що це буде дуже важко шукати. Але, ні. Відгукнулись  усі і я відчувала, що люди , які зберігають це з любов’ю, залюбки поділились своїми, роками з теплом накопиченими поштівками”, – розповіла керівник галереї, Анна Сидоренко.

Відкриття виставки вітальної поштівки "Pour féliciter"
Відкриття виставки вітальної поштівки “Pour féliciter”

В зображеннях та надписах експонованих листівок можна  відчути тепло людських взаємин, того, чого інколи нам так бракує для святкового настрою.

Микола Шемчук
Микола Шемчук

“Ця ідея настільки тепла, настільки людська, можливо пов’язана з великою якоюсь ностальгією, але це приємно ностальгувати дивлячись на ці приємні речі. І ще хочу сказати, що іноді можна якусь потужну річ  і не дуже добре представити, а тут з такої мікро , але дуже душевної речі вийшла дуже прекрасна виставка”, – сказав Микола Шемчук.

Відкриття виставки вітальної поштівки "Pour féliciter"
Відкриття виставки вітальної поштівки “Pour féliciter”

Експозицію виставки вітальної поштівки “Pour féliciter” можна буде оглянути в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) протягом місяця.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.