Самобутні фотографії Адама Ленкевича вражають точністю та довершеністю. Творча спадщина польського фотографа-аматора – унікальна. Завдяки їй маємо змогу побачити та відчути, яким був Львів у довоєнний період. Десятки, а то й сотні, фотографій Ленкевича – безцінна спадщина, яка, на жаль, маловідома.
Адам Ленкевич (Adam Ambroży Lenkiewicz) педагог, філолог, фотограф, народився 7 грудня 1880 року у селі Телешниця Ошварова у Бещадах. Навчався на інженерному факультеті у Львівській політехніці й Університеті Яна Казимира – на філології, викладав літературу та навчав фотосправі.
Від 1927 року був головою Львівського фотографічного товариства. Окрім любові до Львова, Ленкевич мав пристрасть до автомобілів, лиж, гір і туризму. Незмінно у мандрівках його супроводжувала фотокамера. Зроблені знімки стали ілюстраціями для публікацій про гуцулів, гірський туризм та Львів. Роботи Ленкевича експонувалися та продовжують експонуватися на багатьох виставках.
Під час Другої світової війни був членом руху опору. Арештований НКВС 17 березня 1941. У цьому ж році фотографа розстріляли у тюрмі на Лонцького.
Місце поховання Ленкевича – невідоме. Залишились тільки його світлини. Публікуємо першу частину з цих досить рідкісних фото, на яких – Львів у 20-30-х роках минулого століття.