Вчора, 24 листопада 2019 року, у приміщенні LEM Station (вул. Вітовського 57 – Старе міське трамвайне депо) відбулась українська прем’єра нового міжнародного проекту “Lemkovyna-Lem”.
Хто знайомий з творчістю Уляни Горбачевської, той однозначно ніколи не забуде жодного з її проектів. Сказати що вони інші – це нічого не сказати. Її проекти дуже ніжні і чуттєві, сповнені емоцій та переживань. І проект “Lemkovyna-Lem” теж дуже несподіваний, мелодійний і дуже людський.
Поки тривав весь концерт проект (приблизно півтори години) – хор “Жайвір” і музиканти Ришард Лятецький, Мацей Кудлацік та Олексій Ворсоба знаходилися на одному місці, головні голоси – Уляна Горбачевська і Юлія Дошна тільки кілька разів виходили до мікрофонів ближче до авансцени.
Динаміку в цій статичні артистичній картинці створювали голоси хору, голоси солістів, музичний, чи швидше звукошумовий супровід музикантів та фантастичний відеоарт від VJ group Cube. І динаміка була просто шалена.
“Lemkovyna-Lem” – музично візуальне дійство. Це нове та оригінальне відчитання лемківських пісень. Це спроба пірнути до самої серцевини і суті пісні. Несподіване поєднання інструментів, підсилення почутого через відеоарт, поєднання унікальних голосів — все це разом забере слухача у світи, які дарує справжня пісня.
У проекті співтворилить відомі музиканти та співаки з різних країн:
- Уляна Горбачевська –Україна (голос, режисура)
- Юлія Дошна – Польща, (голос)
- Ришард Лятецький – Польща (труба, перкусії, синтезатор)
- Мацей Кудлацік – Польща (струнні інструменти)
- Олексій Ворсоба – Білорусія (акордеон)
- Архівні, довоєнні фотографії Лемківщини – Степан Венгринович
- Хор «Жайвір» ( худ. Кер. Наталя Чмир-Козяр)
- VJ group Cube – відеоарт
Важливою творчою складовою заходу стали проекції архівних фотографій з лемківського краю з родинного архіву родини Венгриновичів, що показують мультикультурний ландшафт польсько-українського кордону.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ