УКУ запрошує на відкриття виставки рисунків Олекси Новаківського «Наш архіпастир»

599
УКУ запрошує на відкриття виставки рисунків Олекси Новаківського «Наш архіпастир»

Завтра, 1 листопада 2023року,  в холі Центру Шептицького, (УКУ, вул. Стрийська, 29а) відбудеться відкриття унікальної виставки, яка популяризує творчу спадщину видатного українського художника Олекси Новаківського.

Проєкт «Наш архіпастир. Андрей Шептицький» – це збірна серія рисунків Олекси Новаківського папських портретів митрополита Андрея Шептицького з авторськими нотатками художника, що презентуються з метою створення візуального архіву, який стане навчальною базою для подальшого дослідження доробку митця.

Завданням експозиції є ознайомлення з рисунками, котрі зберігаються у приватній збірці родини Новаківських. Мова йде про сотні графічних творів, дотепер переважно непублікованих, в корпусі яких окремою великою групою фігурують портрети митрополита Андрея Шептицького.

«Наш архіпастир» – написано рукою Новаківського на одному з ескізів, репродукованих на виставковій панелі. Ця формула виразно відображає близькі стосунки художника та його великого мецената!

Виставковий проєкт є результатом тривалої співпраці Українського католицького університету з родинною фундацією панства Новаківських, а також Фондом Олекси Новаківського та його мистецької школи.

Автор проєкту: Ігор Жук – викладач, доцент кафедри історії Гуманітарного факультету УКУ. Партнери проєкту: Гуманітарний факультет УКУ, Центр Шептицького, проєкт «Новаківський space».

ПРОГРАМА ВІДКРИТТЯ:

16:30-17:00 – презентація проєкту за участі представників родини Новаківських в Парковій авдиторії Центру Шептицького;

17:00-17:30 – публічна зустріч-відкриття виставки у холі Центру Шептицького.

Виставкова експозиція триватиме від 1 листопада по 1 грудня включно!

ДОВІДКА:

Олекса Новаківський – 1872-1935 – український живописець і педагог, представник експресіонізму. У 1913 р. заснував у Львові художню школу. 1924-1925 рр. викладач Українського таємного університету у Львові. Працював у побутовому, історичному жанрі, а також портрети, пейзажі та натюрморти.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.