„Українські жінки у горнилі модернізації“: про тих, які творили історію

1385

Цьогоріч у конкурсі „Найкраща книга Форуму — 2017“ у номінації „Історія“ перемогла книжка Оксани Кісь „Українські жінки у горнилі модернізації“. Її львів’янам і гостям Форуму видавців презентували 14 вересня в „Копальні кави“. Про українських жінок в історичних, суспільно-політичних процесах нашої країни говорили авторки: Оксана Кісь, Марта Гавришко, Ольга Бежук, Іванна Черчович та Мар’яна Байдак.

— Ця книга охоплює період із кінця ХІХ до середини ХХ ст. — час стрімких змін українському суспільстві. Вони були пов’язані не лише з новими технологіями, а й з новими ідеологіями, які суттєво позначилися на світогляді українців, політичних і соціальних процесах. У різних розділах цієї книги розповідають про різні процеси цієї модернізації. Почали зі селянської сім’ї й рухалися далі, зачіпаючи представниць інтелігенції Галичини, процеси Першої світової війни, — окреслила основні напрями дослідження в цьому видання кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України, президентка Української Асоціації Дослідників Жіночої Історії Оксана Кісь

Презентація книжки Оксани Кісь „Українські жінки у горнилі модернізації“ на Форумі видавців

Ця книжка — результат праці одмнадцяти відомих українських дослідниць, які відкривають широкому колу читачів сторінки історії жінок, їх участь у військових зусиллях і волонтерстві, про жіночу освіту та як вони входили у вищу освіту, про їхню участь у суспільно-політичних процесах. Важливо й те, що ця книга про звичайних, пересічних українок, які творили історію.

Основне завдання книги — спростувати стереотипи про пасивність українок та доведення їх активної участі у суспільних змінах. Видання має одинадцять розділів, де висвітлені емансипаційні процеси на Галичині, значення освіти жінок на зламі століть, гендерну політику радянської влади, жіночий досвід виживання під час Голодомору, в окупації, в таборах ГУЛАГу та досвіду боротьби у національному підпіллі.

Особливу увагу приділено й участі жінок у двох світових війнах. Бо це внесло кардинальні зміни в життя родин і жінок зокрема, які змушені були переймати на себе  чоловічі ролі. Саме українки першими взяли до рук зброю і стали в один ряд з чоловіками. Про силу українок свідчить і розділ про діяльності ОУН та УПА.

Презентація книжки Оксани Кісь „Українські жінки у горнилі модернізації“ на Форумі видавців

— Часто можна почути, що українки — аполітичні. Тож нашим завданням було показати, що вони були активними учасницями історичних процесів, а не пасивними спостерігачами. Не будучи частиною національного спротиву чи учасниками військової боротьби, вони рятували своїх дітей, працювали на заводах та організовували допомогу пораненим, — підкреслила Оксана Кісь.

„Українські жінки в горнилі модернізації“ —  це науково-публіцистична книга, яка пробує донести сучасним українкам, які чинники з минулого стали ключовими у формуванні сьогодення жінки. Дізнавшись формулу цього сплаву, сучасні українські жінки зможуть пройти щоденні виклики, використовуючи весь свій ресурс. Книга демонструє, як суворі обставини життя українок змусили їх бути сильними навіть в умовах, де їхні права та ресурси були обмежені. Жінки завжди віднаходили внутрішню силу, щоб відстоювати інтереси своєї родини та пробувати заявляти про власні потреби.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.