Прелюдією найстаріших і, мабуть, найпрестижніших автомобільних змагань Європи – «Ралі Монте-Карло» є «Зоряний шлях». Щоб вступити в боротьбу за перемогу, гонщики мусять здолати дорогу до Монако своїм ходом з п’яти різних міст. Цього року це: Bad Homburg, Reims, Torino, Oslo і London.
Перший стартовий день нашого «Зіркового шляху» на 91-річному Пежо 201 Купе розпочався 21 січня зі Львова. Спочатку в музеї техніки «Ретро гараж» пройшла прес-конференція для журналістів: екіпаж розповів про історію підготовки до 2200-кілометрової подорожі, про автомобіль, складне, але амбітне завдання.
Офіційний старт відбувся на площі поруч перлини львівської архітектури – Палацу Потоцьких. Місце вибрано не випадково: автомобіль з колекції графа Яна Потоцького. Знавець львівської історії, гід Петро Радковець розповів гостям дійства про маловідомі факти, пов’язані з родиною Потоцьких – власників перших галицьких авто. Найперші автомобільні автоперегони карпатськими дорогами організував президент Галицького автоклубу Домінік Потоцький ще в 1908 році. (до речі, польсько-український екіпаж Michał Kumiega/Світлана Кравс частину маршруту до Монако проїхав історичною трасою «Великого Карпатського ралі»…
На старті відбулося погашення тематичного конверту і марки присвяченої цьогорічному автопробігу «Львів – Монте-Карло». Культурна програма складалася з виступу арт-вертепу «АвантюрА». На завершення: традиційне для автомобільних стартів/фінішів відкриття шампанського і «шоу картатих стартових прапорів». Цього разу цю відповідальну місію доручили жінкам (на фарт): Генеральна Консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкєвіч і Перша леді Львова Катерина Кіт-Садова із завданням справилися на відмінно.
Дорога першого дня подорожі (трішки менше 200 кілометрів) жодних труднощів для екіпажу, автомобіля не скала. Українські і польські прикордонники і митники із задоволенням «зачекінилися» біля вантажної авто диковинки. Залишилося проїхати ще рівно 2000 кілометрів.
Автоперегони «Road to help» відбуваються для промоції і завдяки співпраці з Фундацією Gentes. Фундація допомагає Україні від трьох років, а її засновники від восьми років. Від початку війни фундація активно підтримує біженців з України, які прибули до Кракова і організовує транспорт гуманітарної допомоги в різні місця України, аж до околиць лінії фронту. На протязі всього часу реагує на потреби цивільних людей, а також допомагає декільком дитячим будинкам в Україні.
Проект відбувається під патронатом Кабінету Міністрів України і Генерального Консульства Польщі у Львові. За сприяння Львівської ОВА і Львівської міської ради.
Євген КРАВС