В колишніх панських покоях Золочівського замку представлена картина на міфологічну тематику «Сатир у селян». Це картина відомого фламандського художника XVII ст. Якоба Йорданса, одного з найдостойніших учнів Рубенса.
Художник працював в багатьох жанрах, стиль написання його картин був демонстративно простонародний і дещо грубуватий. Героїв своїх картин він писав з своїх сучасників- фламандців. Зображав їх в натуральну величину, деколи навіть більшими і наближеними до самого краю картини.
Картина « Сатир у селян» це ілюстрація до відомої байки Езопа. В байці розповідається про сатира, який дійшов до висновку про брехливість і дволикість людей. Коли йому зустрівся селянин, який дув на руки щоб їх зігріти, а в іншому випадку, дув на юшку щоб її вистудити.
На картині зображений сатир – козлоногий бог лісів, який присутній на простій селянській трапезі і почуває себе як вдома. Його жести і рухи, такі як в людей. Йому тільки незрозумілі деякі звичаї людей і він з цікавістю про них розпитує.
Також на картині є декілька великих фігур селян, які тісно скупчились довкола столу. Селяни неголені, з великими грубими рисами обличчя, з величезними ногами, які виглядають з-під столу.
Цей сюжет був улюблений у Якоба Йорданса, тому він створив декілька картин, які відрізняються одна від одної деталями. Схожа картина є також в музеї Витонченого мистецтва в Брюселі.
Про це розповідає працівник замку Мар’яна Козюк у програмі “Золочівський замок: історія та сьогодення”.
Джерело: zolochiv.net