У неділю на Самбірщині відбудеться фестиваль української слави «Кульчиці-фест»

1006
Фестиваль «Кульчиці-фест»
Фестиваль «Кульчиці-фест»

В неділю, 29 липня 2018 року, у селі Кульчиці Самбірського району відбудеться VIII Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці-фест». Цьогоріч фестиваль присвячений 400-річчю походу козацького війська під проводом гетьмана України Петра Конашевича Сагайдачного на Москву.

Відтак в межах заходу проведуть Всеукраїнську науково-історичну конференцію та презентують науково-документальний фільм «Похід Сагайдачного на Москву» за участю режисера фільму, лауреата державної премії імені Івана Франка Тараса Каляндрука.

Також під час фестивалю відбудеться урочиста хода козаків, різноманітні майстер-класи та показові виступи школи бойового гопака.

Свою творчість презентують виконавці, козацькі хори, вокальні ансамблі, професійні та аматорські художні колективи Самбірщини та Львівщини, Івано-Франківська, Тернополя, Кривого Рогу, Дрогобича.

Довідково

Село Кульчиці є батьківщиною військового, політичного і громадського діяча, гетьмана реєстрового козацтва, кошового отамана Запорізької Січі Петра Конашевича Сагайдачного та героя Віденської битви 1683 року, рятівника Відня, засновника першої кав’ярні Європи Франца-Юрія Кульчицького.

Мета фестивалю: відродження, збереження, популяризація національних традицій, вшанування і збереження пам’яті про видатних земляків Франца-Юрія Кульчицького і Гетьмана Петра Сагайдачного, козацьких ватажків Івана Сулими та Марка Жмайла.

Завдання фестивалю: промоція регіону, розвиток туризму в Україні, відродження українського духу; популяризація в Україні козацького руху, започаткування унікального регіонального фестивалю в традиціях українського фольклору, як бази духовного відродження народу; поширення та популяризація традицій та побуту Козацької доби; розвиток туристичної інфраструктури району, підтримка обдарованих дітей та молоді, поглиблення транскордонного співробітництва, ознайомлення потенційних інвесторів із самобутньою культурою та перспективами розвитку Самбірщини.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.