У Музеї Михайла Грушевського у Львові презентують живопис Ігоря Гапона

1484
У Музеї Михайла Грушевського у Львові презентують живопис Ігоря Гапона

17 січня 2017 року о 15.30 у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул.Франка, 154) відбудеться відкриття виставки живопису Ігоря Гапона “Земля Обітована. Українська візія”.

Ігор Гапон
Ігор Гапон (фото з http://blog.turmir.com/)

Ігор Гапон — митець, творчість якого добре відома. Незважаючи на те, що художник закінчив відділи художньої кераміки, як в училищі, так і в інституті, його зацікавлення постійно лежало в площині живописної творчості. Якщо охарактеризувати стилістику його робіт, то тут можна говорити про певну еклектичну поєднаність імпресіонізму, постімпресіонізму, експресіонізму. Варто зазначити, що в такій специфічній манері автору вдається відтворити не тільки красу рідного краю, а й сучасний подих епох. (мистецтвознавець Олесь Нога).

Ігор Гапон. Мечеть. 2016 р.
Ігор Гапон. Мечеть. 2016 р.

Бог явив себе людині не в якомусь недосяжному містичному вимірі , а в просторі і часі. А тому на нашій планеті існує цілком унікальне і неповторне місце — місце Божого обявлення і Божого народження — Свята Земля. Саме тут розгорталася історія вибраного народу, коли Господь готував прихід на землю свого Сина. Тут мешкали всі роди-предки Ісуса Христа, долі яких переплелися , творячи Його людську, земну історію. Тут Божий Син народився, виріс і ніс своє служіння аж до смерті на хресті й воскресіння. Тому Свята Земля дарує ні з чим незрівнянні переживання Божої присутності, ясне відчуття реальності Боговтілення в Христові та нашої, людської, причетності до Нього.

Ігор Гапон. Провулок Яффв. 2016 р.
Ігор Гапон. Провулок Яффа. 2016 р.

Святу Землю називають Землею Біблії, Пятим Євангелієм. І справді, той, хто читав і знає Новий Завіт, почуватиметься тут ніби вдома, його паломництво буде як пригадування, чи точніше, впізнавання давно відомих і добре знаних місць, і нібито самі собою поставатимуть перед очима євангельські події: тут Христос виходить із вод Йордану, прийнявши Хрещення, на цьому камені Він споживає нехитрий обід своїх учнів-рибалок, під цими оливами молиться востаннє, благаючи відвернути від себе смертну чашу…

Той, хто вже побував на Святій Землі, свідчить, що, мандруючи нею, добре уявляв собі, як тут ходив Христос. Адже ця земля, як жодна інша, не піддалася часу, не втратила дихання Христової епохи, не позбулася найважливіших її рис. І все, що вона дає відчути і пережити, можна відчути й пережити лише тут — і більше ніде у світі. (Церковний календар на 2016р.).

Ігор Гапон. Яффа. Сонячний день. 2016 р.
Ігор Гапон. Яффа. Сонячний день. 2016 р.

Для Ігоря Гапона, митця цікавого і багатопланового, поїздка на Землю Обітовану 2016 року була не просто мандрівкою. Це було його одкровення, його пізнання, його мистецька візія Святої Землі, як художника з України, запрошеного керівниками ізраїльского обєднання російськомовних художників Адріаном Жудрою та Анною Зарницькою. Саме вони стали організаторами пленеру художників з України, Сербії, Росії, Ізраїлю, що завершився звітною виставкою 27 березня 2016 р. На ній Ігор Гапон презентував цілий цикл живописних полотен з власним баченням давніх і сучасних памяток Землі Обітованої.

Афіша виставки живопу Ігоря Гапона
Афіша виставки живопу Ігоря Гапона

Завдяки вправному пензлеві художника, його сприйняттю, душевному настрою перед нами відкривається дивний світ знаних з біблійних оповідей місць і сокровенних куточків, зокрема, Єрусалима, Яффи, Аріеля…

Оглядаючи полотна, замилувано і зачудовано відкриваєш для себе незбагненну красу, обраність, святісь Землі Обітованої, яку, справді, можна назвати “Землею Біблії і Пятим Євангелієм”.

Виставку можна оглянути до 20 лютого 2017р.

Марія МАГУНЬ,
директор Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.