У Львові знесуть будинок Терлецьких, який розміщений на Сахарова, 52. Таке рішення прийняв вчора, 26 липня 2019 року, виконком Львівської Міської Ради, повідомляє Гал-інфо.
Також вчора громадська діячка Конюх Лідія Святославівна зареєструвала петицію про збереження будинку Терлецького. Закликаємо всіх, хто хоче зберегти історичний Львів для майбутніх поколінь, підписати петицію і врятувати історичну будівлю.
Нагадаємо, Михайло Терлецький був єдиний українець, який мав власну аптеку у Львові. Завдяки саме Михайлові Терлецькому аптека “Під Чорним орлом” стала своєрідним культурним осередком для зустрічей і співпраці української еліти в умовах польської експансії.
М.Терлецький був меценатом, він робив чималі пожертви на громадські та наукові товариства. Безкоштовно відпускав ліки для хворих лічниці Андрея Шептицького. Під його керівництвом при аптеці існував Благодійний Фонд. М. Терлецький встановлював для земляків стипендії, на які вони навчалися у Львівському університеті. Щороку у нього працювали два-три студенти-фармацевти, яких він утримував. Активіст товариства “Просвіта”, “Рідної школи”, збирач надбань української культури, шанувальник мистецтва…
Маючи добрий естетичний смак, він зібрав чудову колекцію творів живопису і графіки українських митців 20-30-х років ХХ століття. Серед них роботи О. Новаківського, М. Мороза, М. Бойчука, Я. Музики, М. Осінчука, С. Гординського, малюнки Л. Перфецького. Михайло Терлецький мав одну з кращих у Львові збірку українських екслібрисів. Щосуботи в його домі сходилось товариство – літератори, науковці, митці були сталими гістьми, серед них багато відомих таких як Олександр Олесь, Іван Труш. Вони обмінювались своїми поглядами на політику, культуру, мистецтво, літературу, мову.
З вибухом Другої світової війни та приходом радянської армії в Михайла Терлецького відібрали половину будинку, змусили покинути свою аптеку та перейти на працю до іншої. Аптекар хотів емігрувати, як це зробили інші, але в останні хвилини не зміг залишити улюблений Львів.
Помер Михайло Терлецький в 1966 році та похований на Личаківському цвинтарі. був останнім власником аптеки.
Марина ЯНЮК