Цими днями в Музеї етнографії та художнього промислу інституту народознавства НАН України (просп. Свободи, 15) презентували відреставрований єдиний в Україні годинник-картину із рухомими інтерактивними деталями. Годинник створив у 1854 році французький майстер-годинникар П’єр Марті.
У музеї перебуває найбільша в Україні колекція годинників XVI – XX ст. Вона налічує близько 500 сонячних і механічних годинників, більшість із них потребують ремонту. Шедевр П’єра Марті упродовж кількох десятків років не працював і був розібраний.
Зусиллями реставраторів Скородзієвського та Якубовського годинник знову запрацював. Вони впродовж кількох тижнів змогли привести поламаний складний механізм у порядок і заново його запустити.
Годинник нагадує собою картину, на якій зображене мальовниче швейцарське містечко на тлі Альпійських гір. Мініатюрний корабель, вода, люди, млин 13 хвилин рухаються після кількох не складних рухів, які приводять механізм у дію. А от сам годинниковий механізм, виконаний у вигляді міської ратуші, працює безперервно дві доби.
Наталка СТУДНЯ