Проєкт «Домівка Врятованих Тварин» розпочинає процес ліквідації центрів порятунку. Про це стало відомо з офіційної сторінки проєкту в соціальній мережі.
“Ми вже як рік виживаємо як можемо, постійних чи навіть тимчасових спонсорів немає, збори кожного разу просто наближаються до нуля.
Центр порятунку тварин чи притулок це дуже великі витрати і йде мова не тільки про годівлю тварин. А ми витрачаємо гроші на вивіз сміття, на заробітню плату, на матеріали, на якісну їжу для тварин, на ліки, на ветеринарів, на паливо, на ремонт автомобіля, на вакцини, на обробки, на миючі засоби, на антисептики, на рукавички, на відра, на віники, на швабри. Ну це тільки такий поверхневий список того на, що йдуть гроші притулку.
Так ось до чого ми ведемо, ми більше не в силах, затримувати зарплатню по 1-1,5 міс, накопичувати борги 200-300 тис за лікування тварин, мати постійні борги за їжу для тварин.
І ми прийняли дуже складне для нашої команди рішення ми повністю зупиняємо прийом усіх тварин та починаємо працювати над ліквідацією наших центрів. Якщо говорити прямою мовою МИ ЗАКРИВАЄМО “Домівку врятованих тварин”
Тут ми хочемо подякувати усім хто нас підтримував та нам допомагав, ми вибачаємось перед Вами за те що не виправдали ваші надії.
Всім тваринам ми спробуємо знайти хороші умови, все обладнання ми віддамо в центри які цього потребують” – йдеться в повідомленні.
Водночас Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко відреагував на інформацію про закриття Благодійної організації «Домівка врятованих тварин». Посадовець запевнив, що місто зробить все, щоб Домівка продовжувала свою роботу. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
«Орест Залипський та команда роблять роками надважливу працю, аби рятувати тварин. З нашого боку зробимо все, аби вони продовжили свою роботу. Щойно говорив з Орестом. В понеділок зустрічаємось і визначимо напрямки, по яких будемо допомагати», – зазначив Андрій Москаленко.
У Домівці врятованих тварин зараз тут близько 1500 тварин. За 2023 рік тут прийняли 864 тварини. Також працівники притулку організували евакуаційні місії із наданням гуманітарної допомоги, в прифронтові зони та зони бойових дій. Одна з них – це поїздка після підриву Херсонської ГЕС, тоді вдалося евакуювати 96 котів та 72 собаки.
Ольга ДОВГАНИК