У вівторок, 9 січня 2018 року, у День святого Стефана, у Львові відкрили інформаційну табличку на будинку №48 на вулиці Дорошенка, де у 1901-1937 роках проживав державний секретар харчових справ уряду ЗУНР Степан Федак.
В цьому будинку «сеньйор українського громадянського суспільства» – так його називала тогочасна еліта – жив від 1901 року. Фінансист, добродійник та адвокат за фахом у 1918 році був державним секретарем харчових справ уряду ЗУНР. А ще він організував та провадив до кінця життя Комітет допомоги політичним в’язням. Степан Федак не покидав Львова навіть у час воєн. Попри нелегкі часи, допомагав дітям бідних родин здобувати освіту. Відомо, що двоє з його доньок були дружинами провідників ОУН – Андрія Мельника та Євгена Коновальця.
«Це був, напевно, найпопулярніший і найвидатніший львів’янин міжвоєнного періоду, після Митрополита Андрея Шептицького», – розповів член ради «Української Галицької Асамблеї» Богдан Панкевич.
«Рідний вуйко нашої бабусі Анни Коченаш називався Степан Федак. І ми дуже раді, що сьогодні, в день свята Степана, таку табличку відкривають на його будинку. Більше нічого не можу сказати, як 90 разів «дякую!» – додала родичка Степана Федака Зореслава Коваль. Опісля урочистого відкриття інформаційної дошки на будинку Степана Феданка усі присутні виконали Державний Гімн України.
Довідково. Степан Федак (9 січня 1861, Перемишль — 6 січня 1937) — визначний галицький український громадський діяч, фінансист, філантроп, за фахом адвокат. У 1918 році державний секретар харчових справ уряду ЗУНР. Активний діяч ряду громадських організацій в Західній Україні. Організатор Комітету допомоги політичним в’язням, який очолював до кінця життя. Зять о. Лукіяна Січинського, батько Степана Федака-Смока, Олени Федак-Шепарович, Ольги Федак-Коновальцевої (дружини Євгена Коновальця), Софії Федак-Мельникової (дружини Андрія Мельника).
Ористарх БАНДРУК