У вівторок, 19 вересня 2017 року, в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (м. Львів, проспект Свободи,15) відбулося відкриття ювілейної виставки творів знаного художника Василя Семенюка.
В експозиції виставки представлено близько 70 творів автора, серед яких малярство на склі, графіка і тиснення на шкірі. Протягом декількох десятиліть митець працює над створенням графічних та живописних образів Ісуса Христа. Образ Христа є знаковим у творчості Василя Семенюка, про що свідчать живописні роботи на склі, кольорова графіка та лінорити.
“Василь Семенюк є знаковою постаттю нашого львівського бомонду. Досить згадати тільки його чудові графічні ілюстрації до робі таких поетів-пророків як Тарас Шевченко, Богдан-Ігор Антонич, Василь Симоненко, Василь Стус та багатьох інших. Крім того, Василь Сменюк працює в різних техніках і сьогодні він представив не тільки графічні композиції, роботи на склі, але й тиснення на шкірі” – сказав керівник Музею етнографії та художнього промислу Андрій Клімашевський відкриваючи виставку.
Космічність подій, пов’язаних з Христом митець інтерпретує у стилістиці суголосній, як практикам авангарду, так і засадам народного мистецтва, що формує оригінальні та емоційно насичені твори.
“Серце радіє, що зібралася така численна громада, прихильники п. Василя – виняткової постаті в нашому українському мистецтві і я пишаюся тим, що у нас працює такий чудовий, прекрасний педагог справжній патріот, великий українець”, – зазначив ректор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський.
Академік Василь Лизанчук розповів присутнім, як у співпраці з Василем Семенюком видав три книжки, остання з яких – підручник “Інформаційна безпека України. Теорія і практика”, вийшла друком всього лишень декілька тижнів тому. “У виданні вісім розділів, які Василь Семенюк блискуче оформив, блискуче пов’язав з глибинним текстом книги”, – поділився Василь Лизанчук.
На завершення відкриття художник Василь Семенюк подякував усім присутнім, нагадав,щоб усі пам’ятали, що за сьогоднішнім днем буде наступний, а також побажав усього найкращого.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ