додому Війна У Львові відкрили виставку капітана ЗСУ Георгія Сутуріна

У Львові відкрили виставку капітана ЗСУ Георгія Сутуріна

32
Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін
Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін

У четверті роковини повномасштабного вторгнення Львів став майданчиком для унікальної культурної події. У Львівському Фотомузеї презентували експозицію «Там, де починається життя…» — фотощоденник капітана Георгія Сутуріна, створений на “нулі” під час запеклих боїв на Харківщині.

Від в’язниці у Бангкоку до вогняного Вовчанська

Постать автора виставки, Георгія Сутуріна, є втіленням неймовірної життєвої стійкості. Його шлях до цієї експозиції пролягав через важкі випробування: від драми зникнення та років ув’язнення в Таїланді до повернення в Україну та свідомого вибору захищати Батьківщину. Протягом 2024–2025 років капітан Сутурін виконував бойові завдання у Вовчанському районі — одній із найгарячіших точок фронту.

Попри численні контузії, постійні обстріли та біль від втрати побратимів, Георгій не випустив з рук камеру. Для нього фотографія стала способом зберегти людяність там, де війна намагається випалити все живе.

Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін
Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін

Філософія кадру: чотири вектори незламності

Експозиція, представлена у залах Львівського палацу мистецтв, не фокусується на смерті чи руйнуваннях. Це маніфест життя, розбитий на чотири емоційні блоки:

  1. Стійкість ландшафту: Роботи «Незламність» та «Паростки життя» фіксують дивовижну силу природи. Глядачі можуть побачити першу весняну квітку посеред розбитої дороги, яку важка техніка ЗСУ обережно об’їжджала три дні, вбачаючи у ній символ власної витривалості.

  2. Прихисток духу: Світлини вечірнього неба у роботі «Зародження мрії» дарують ілюзію спокою, яка є єдиним порятунком для солдата в окопі.

Георгій Сутурін. Світлина Софії Легін
Георгій Сутурін. Світлина Софії Легін
  1. Сім’я посеред хаосу: Кадри «Сім’я» та «Буде життя» розповідають про тварин, що прихистилися біля бійців. Кішка з кошенятами у солдатському шоломі стала одним із найбільш обговорюваних символів виставки.

  2. Контраст реальності: Полотна «Обпалений цвіт» та «Ніч дня народження» демонструють величну красу природи під розстріляним небом, нагадуючи про ціну кожного мирного світанку.

Директор музею Роман Метельський зауважив: «Коли навколо багато смерті — по-справжньому цінуєш життя. Ця виставка саме про те світло, яке починається там, на межі, завдяки нашим хлопцям».

Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін
Виставка світлин капітана Георгія Сутуріна «Там, де починається життя…». Світлина Софії Легін

Балтійська солідарність та благодійність

Відкриття виставки підсилила презентація української версії книги латвійського захисника Юріса Ульманиса «Коли війна стає персональною». Подія об’єднала друзів України з Балтії: на захід завітали латиш Арніс Шабловскі та литовець Нормундас Маціус, чия бабуся була українкою, цей візит до Львова став знаковим жестом підтримки.

Презентація мала і практичну мету: книгу можна отримати за добровільну пожертву. Усі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу жителям Києва, які наразі потерпають від енергетичної кризи та холодів.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.