У Львові відкрили унікальну виставку єврейської спадщини (відео)

994
У Львові відкрили унікальну виставку єврейської спадщини

Вчора, 15 травня 2017 року, у Львівському історичному музеї (пл.Ринок, 6, 1 поверх) в рамках ІХ-го Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest – 2017» відбулося відкриття виставки «Раритети єврейської спадщини».

Директор ВЄБФ "Хесед-Арье" Адель Діанова на відкритті виставки «Раритети єврейської спадщини»
Директор ВЄБФ “Хесед-Арье” Адель Діанова на відкритті виставки «Раритети єврейської спадщини»

На виставці представлені цікаві раритетні предмети іудаїки релігійного і побутового призначення (вироби із срібла, металу, кераміка, стародруки, рукописи, тканини, твори живопису і графіки, монети, медалі та ін.) з фондів львівських музеїв (Львівського історичного музею, Львівського музею історії релігії, Національної галереї мистецтв ім.Бориса Возницького), Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника та приватних колекцій.

Директор Львівського історичного музею Роман Чмелик на відкритті виставки «Раритети єврейської спадщини»
Директор Львівського історичного музею Роман Чмелик на відкритті виставки «Раритети єврейської спадщини»

Виставка присвячена Максиміліану Гольдштейну – відомому мистецтвознавцю і колекціонеру, ініціатору створення й останньому директору Єврейського музею у Львові, який існував з 1934 до 1941 р. і пам’ятки якого були врятовані музейниками-українцями.від знищення німецьким й радянським окупаційними режимами.

Куратор виставки старший науковий співробітник ЛІМ Тетяна Лозова
Куратор виставки старший науковий співробітник ЛІМ Тетяна Лозова

“Тут можна побачити предмети іудаїки із приватних колекцій та фондів львівських музеїв, які рідно виходять у світ”, –  розповіла куратор виставки Тетяна Лозова.

Також організатори виставки повідомили, що для огляду представлено понад 150 найрізноманітніших оригінальних предметів релігійно-культового призначення та предметів широкого вжитку єврейської громади.

Серед раритетів, які є на виставці, — дерев’яні скульптури ін. 17-18 ст. «Леви-юдеї», які прикрашали Арон га Кодеш в синагозі «Золота Роза»; декоровані шлюбні контракти з Італії, датовані 18 ст., графіка Яна Піварського та інші.

Руслан КОШІВ
старший науковий співробітник Львівського історичного музею

 

1 коментар

  1. Чудова виставка. Дякую за статтю. Мовне зауваження: українською пишемо юдаїка, юдаїзм, Юда. Звучання ІУ запозичене з російської.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.