В неділю, 22 вересня 2019 року, у Музеї Митрополита Андрея Шептицького (м.Львів, вул. Кривоноса, 1) відкрилася виставки «Історія нескореної церкви», присвяченої 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля.
Урочистості розпочалися з Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Блаженного священномученика Климентія Шептицького. Її відслужив Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвящений Владика Ігор (Возняк).
Голова ГО “Форум Львів і майбутнє” Ігор Кузьмак наголосив, що відкриття музею Андрея Шептицького стало ще одним кроком в утвердженні історичної справедливості та збереженні спільної пам’яті мешканців Львова.
“Дуже символічно, що перша експозиція присвячена періоду підпільної церкви. Ставлення до постаті владики Андрея є одним з тих лакмусів, які визначають людей державницької позиції. Адже постать духовного лідера, що виріс на стику двох культур і все своє життя присвятив служінню людям, без огляду на їх етнічне походження чи соціальний статус, може лише об’єднувати українців. Велика шана отцю Севастіяну Дмитруху, отцю Юстину Бойку і всій ініціативній групі за їх важку, довгу, але в кінцевому результаті – таки успішну працю”, – сказав Ігор Кузьмак.
За словами отця Севастіяна Дмитруха, приміщення на вул. Кривоноса, 1 під музей Андрея Шептицького звільнили ще в 2015 році, але виникли деякі труднощі з тим, аби передати його церкві. Це будівля колишнього монастиря ордену Реформатів, що займав Львівський університет внутрішніх справ МВС.
Відкриття першої виставки в Музеї Митрополита Андрея Шептицького викликало неабияку зацікавленість серед мешканців Львові та області. Тут можна було зустріти митців, громадських діячів, представників духовенства.
Шкода що ні від управління культури львівської міської ради ні від департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації не було жодного представника. Мабуть міські чиновники шукали в Гуглі хто такий Шептицький, а обласні – активно вчили українську мову.
На початку липня цього року ініціативна група на чолі з отцем Севастіяном Дмитрухом зверталася у Львівський університет внутрішніх справ МВС з проханням передати приміщення для облаштування музею. Але, тільки після обіцянок отця Севастіяна Дмитруха розпочати голодування, міська рада знайшла приміщення, які можна було передати університету МВС, звільнивши місце на вул. Кривоноса, 1 для музею.