У межах Благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання» на базі львівських бібліотек відкрили 7 читацьких клубів для пенсіонерів. Про це повідомили організатори акції під час прес-конференції 22 листопада 2016 року, що відбулася у читальному залі Централізованої бібліотечної системи для дорослих (вул. Мулярська, 2а).
Клуби функціюватимуть протягом цілого року. Засідання відбуватиметься не рідше одного разу на місяць. Члени читацьких клубів (люди віком 55+) протягом місяця читатимуть одну книгу, а згодом збиратимуться на її обговорення. На зустрічі також запрошуватимуть відомих письменників, авторів та видавців.
“Не є секретом, що в деякій мірі книжковий ринок у нас є трішки перенасиченим з одного боку, а з іншого — читач, який читає все життя, бачачи ці великі обсяги нової літератури в книжкових магазинах не в змозі купити собі цю нову книгу. А ще з іншого боку – бібліотеки, на жаль, тепер мають недофінансування і пройшовши всі кола пекла, наші тендерні закупівлі, раз у рік ми дістаємо нову книгу, але уже не ту, яка щойно вийшла з друку і яку читач хотів би бачити в бібліотеці.
Тож відкриття таких книжкових клубів — це перспективно, оскільки в кожній нашій бібліотеці, де вони існуватимуть, ми не просто будемо читати, а ще спілкуватися, обговорювати тематику нових книг та пити чай. Бо сьогодні якраз бракує такого спілкування за доброю, гарною книгою”, – зазначила директор ЦБС для дорослих м. Львова Любов Цяпало відкриваючи прес-конференцію.
Потрібно зазначити, що Громадська організація «Форум видавців», організатор благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», враховуючи побажання пенсіонерів, закупила 735 книжок для цих читацьких клубів.
“Більшість людей читає для того, щоб поговорити. Тому що, коли ми читаємо якусь захоплюючу книжку, то завжди ведемо внутрішній діалог з її героями, ставимо себе на їхнє місце. І ось книжковий клуб — це щоб поговорити, але уже не мовчки, не подумки з героями книжки, а з людьми, які її прочитали і, можливо, побачили її трохи інакше. Тому, це такі дискусійні клуби людей, які разом читають, потім спілкуються, п’ють чай, потім говорять про життя і все це на фоні книжок.
Тож для клубу ми підібрали 21 назву книжок, як сучасних українських авторів, так і найвідоміших, щойно перекладених, закордонних бестселерів, які можна буде прочитати, а згодом обговорити та поділитися враженнями. Також ми будемо намагатися інформувати читачів про те, які книжки з’являються і, особливо, які з них будуть на Форумі.
Окрім бібліотек, у нас ще є дві громадські організації при яких будуть створені клуби — “Фундація Святого Володимира” та “Просвіта”. Також будемо намагатись всіляко розширити цю мережу з тим, щоб в кожній бібліотеці Львова з часом утворився читацький клуб”, – поділилася планами президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.
У переліку переданих до читацьких клубів наступні книги: Деніель Джеймс Браун «Диво в Берліні», Володимир Лис «Діва Млинища», Жанна Слоньовська «Дім з вітражем», Нельсон Мандела «Довгий шлях до свободи», Еріх Марія Ремарк «Життя у позику», Макс Кідрук «Зазирни у мої сни», Вільям Кент Крюґер «Звичайна вдячність», Антон Санченко «Земля Георгія», Елізабет Гілберт «Їсти, молитися, кохати», Надія Мориквас «Корнелія», Джорджина Говелл «Королева пустелі» та інші.
Читацькі клуби будуть діяти на базі:
- Бібліотеки-філії №17 ЦБС для дорослих (вул. Городоцька, 285),
- Бібліотеки-філії № 43 ЦБС для дорослих (вул. Стрийська, 79),
- Бібліотеки-філії № 37 ЦБС для дорослих (вул. Івана Миколайчука, 1),
- Бібліотеки-філії № 34 ЦБС для дорослих (м. Винники, вул. Галицька, 49),
- Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (проспект Шевченка, 13),
- Бібліотеки Фонду Св. Володимира (вул. Антоновича, 22),
- Галицької районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка (пл. Ринок, 7).
“Для мене великою прикрістю є те, що читач читає книги, які не є високою літературою, тим, що збагачує душу, серце та інтелект людини. Це література, яку читають задля читання. І функція бібліотеки та бібліотекарів полягає в тому, щоб більше ставало читачів, які читають розумні книжки, те що змушує думати і переживати, поринати в зовсім інший світ та ставати людиною в повному сенсі цього слова.
Тому я дуже втішений, дивлячись на ці книжки, що вони потрапляють до читача і вони змусять вас залучати своїх друзів до читання цих книг. Книг, які будуть цікавими, змусять вас думати і дискутувати, адже це нас збагачує і робить кращими у житті”, – поділився враженнями директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.
Партнерами проекту читацьких клубів для пенсіонерів є ГО «Форум видавців», ГО «Золоті Роки», Управління культури Львівської міської ради, Централізована бібліотечна система для дорослих м. Львова.
Ольга ВИШНЯ