В четвер, 24 березня 2016 року, у Львові в рамках VIII фестивалю “Ляльковий світ” у Львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відкрилась виставка “ЕТНО лялька VI”. До виставки увійшли авторські проекти “Ткане витнуте і вбране” від Марії Антоняк та Дарії Альошкіної та “На перетині ниток” від Ірини Бердаль-Шевчик.
«Цього року вшосте запрошуємо на «ЕТНО ляльку». Дуже сподіваємося, що нам знову вдалося всіх здивувати. Ми намагаємося шість років підряд знайти щось нове, щось інше, щось цікавіше. Цьогоріч тема весни, Пасхи, тому в нас дуже багато смаколиків, писанок. Сподіваємось, що виставка прикличе весну і вже, врешті-решт, буде тепло» – сказала головний організатор виставки Ірина Сорокіна після урочистого відкриття.
Нагадаємо, що фест започатковано 2009-го року і він став першим в Україні масштабним і комплексним заходом з експонування феномену авторської ляльки. 2011-го в межах «Лялькового світу» виокремлено проекти «Етно-лялька», що представляє автентичні українські ляльки та їх авторські інтерпретації, та Lady&Teddy, що спеціалізується на колекційних авторських ляльках і ведмедиках Тедді.
“Я дуже сподіваюсь, що ця барвиста виставка таки прикличе весну нарешті до Львова цими кольорами, цими великодніми сюжетами, цією магією. Тут стільки ляльок-мотанок, що вони мусять відпрацювати. Ці монументальні витинанки Дарії Альошкіної теж напевне трохи мають стосунок до тієї давньої магії, яка в тих ляльках закладена від самої ідеї їх постання. Це один з прадавніх, перших варіантів мистецтва. І тут різні варіації, різні спроби, різні ідеї втілені. І ще одним дуже важливим арт-акцентом до цієї виставки є їхні автори, які сьогодні теж виглядають як живі ляльки. Всі дуже гарно задекоровані і це завжди ще окреме видовище на відкритті “Етно ляльки,” – ділилася своїми враженнями Наталя Космолінська.
Знаковою на відкритті виставки була присутність львівського етно-гурту “Йорий Клоц”. Хлопці виконали три композиції, найдавнішій з яких вже більше 700 років і зазаначили що дялька — це один з перших образів, який почали творити люди.
Виставка діятиме у Львівському палаці мистецтв упродовж 2 тижнів (до 9 квітня). Вартість дорослого квитка – 20 грн. Ознайомитися з експозицією можна щодня із 10 до 18:00, окрім понеділка. Каса продає квитки до 17.30.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ