В середу, 13 жовтня 2021 року, в Музеї історії України (пл. Ринок 24, 4 поверх) відбулася презентація проєкту “Historia Magistra Vitae Est. Наша Державність”.
Проект створений командою Львівського історичного музею за підтримки УКФ. Він передбачає ознайомлення із основними етапами державотворення України. Відвідувачі зможуть в ігровій формі відтворити модель держави апелюючи до власного досвіду.
“Дуже рідко коли музеї Львова роблять щось для дітей. Переважно коли готуються виставки вони, як правило, для дорослої аудиторії, а для дитячої дуже мало культурного продукту. Це наша перша спроба створити повноцінний продукт з основною цільовою аудиторією шкільної молоді. При чому шкільної не залежно від віку, оскільки тут є активності для різного віку. Інформацію можуть почерпнути всі діти від перших і до одинадцятих класів.
Проект називається «Наша державність» і зосереджується він на історії України, але не класичній, а історії українських держав, які існували в різні епохи нашої історії починаючи від Київської Русі і закінчуючи Україною сучасною”, – розповів заступник директора з музейного розвитку Львівського історичного музею Юрій Сілецький презентуючи проект.
Проєкт є комбінований за методами подачі інформації, яка зосереджує увагу на історії українського державотворення. Едукаційна частина проекту, яка часто у музеях є додатковою складовою виставки, в цьому проекті є його невід’ємною частиною. Завдяки цьому відвідувачі зможуть дослідити історію крізь призму засад функціонування різних форм української державності в історичній перспективі.
“Коли ми почали робити проект, то дуже сумнівалися чи він буде потрібен, чи буде на нього попит і чи підуть діти на це цей проект. І як показує наша практика та наш досвід, що пішли і при тому пішли так, що ми уже в кінці вересня повністю закрили запит на жовтень. Ми думали, що напевно буде цікаво лише маленьким, а виявилося, що приходять старші класи і такі активності та такий проект потрібен і для них”, – сказала завідувачка сектором едукації Львівського історичного музею Наталя Скакун.
У проєкті застосовані комбіновані методи подачі інформації – як у вигляді “класичної” виставки, так і комплексу інтерактивних програм, які дозволяють отримати інформацію азів існування української держави та емпіричним шляхом “побудувати” свою модель державотворення.
“Прийшовши сюди я зрозуміла, що мені дуже подобається. Чудесні малюнки, банери, дуже цікаво, коротко, але дуже доступно та інформативно і діти можуть за годину-півтори осягнути багато сторінок нашої історії” – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк.
Важливо що проект користується неабиякою популярністю серед школярів різних вікових категорій. Попередній запис на екскурсії здійснюється уже на початок листопада. Будемо сподіватися що епідеміологічна ситуація дасть можливість всім охочим побачити цей виставковий проект.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ