У Львові презентували книжку Юрія Кархута “На бистрині буття” і вшанували пам’ять її автора

693
Юрій Кархут
Юрій Кархут

В неділю, 26 травня 2024 року, літератори відірвалися від буденних речей, залишивши усякі турботи, щоби прийти до Львівської письменницької організації на презентацію книги “На бистрині буття” і віддати шану її упоряднику Юрію Кархуту, якому не судилося побачити омріяне видання. Про це повідомляють Фотографії старого Львові з посиланням на Українську літературну газету.

Юрій Кархут – член Національної спілки журналістів України, лавреат Міжнародної премії української пісні імені Василя Симоненка за 2021 рік за пісню “Кохайте жінку”, що стала шлягером; почесний член Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), лавреат Міжнародної літературної премії імені Джека Лондона за 2022 рік (США). Був другом Львівської письменницької організації.

Книга Юрія Кархута “На бистрині буття”
Книга Юрія Кархута “На бистрині буття”

Збірка “На бистрині буття” – книга формату антології, в якій  – поезії та проза 37 членів Львівської обласної організації Національної спілки письменників України, а також – багатьох  літераторів-книгодвориківців (учасників поїздок “Книжковий дворик” під орудою світлої пам’яті Любові Хомчак, що в передвоєнний час знайомили з українським художнім словом мешканців  Черкащини, Полтавщини, Маріуполя, Слов’янська,  Чернігова, Херсону  та інших регіонів України). Книга, видання якої завершила донька пана Юрія – Вікторія,  стала тим процесом, що тримав його на світі, була ліками в останні місяці його життя. Її автори – це ті, кого покійний читав, поважав.

Спогадами про незабутні миті, враження, емоції від зустрічей та спілкування з Юрієм Кархутом поділилися зі слухачами Maria Chumarna, Петро Шкраб’юк, Андрій Содомора, Зиновій Суходуб , Юрій Грешко, Валентина Лотоцька , Катерина Катя Тихонова, Любов Бенедишин, Людмила Пуляєва , Василь Щеглюк, Ліліана Косановська , Володимир Ганулич, Надія Бойко , Оксана Маїк , Марія Староста, Оксана Мазур, Мар’яна Венцек-Садловська , Ірина Білінська, Ольга Донеччанка. Усі сходилися на думці: треба завше пам’ятати: тонка межа людського буття: сьогодні ти живеш, а завтра –закінчуєшся, тож не  варто занурюватися в минуле,  а лише з вдячністю сприймати його за досвід;  і не загадувати далеко в майбутнє, які книжки напишеш. Кожен виступник отримав у подарунок збірку на “Бистрині буття” за участь у цьому проєкті. Колись пан Юрій повторював, що ця книга є його спробою віддячити тим, хто робить його життя особливим.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.