У Львові археологи відкрили культурний шар Галицько-Волинської держави

1351
Знахідки виявлені під час розкопок. Фото Олени Ляхович
Знахідки виявлені під час розкопок. Фото Олени Ляхович

Культурний шар Галицько-Волинської держави відкрили цього року львівські археологи під час дослідження центральної частини міста. Про це йшлося на прес-конференції «Археологічні відкриття 2017 року у Львові», повідомляє кореспондент Укрінформу.

Площа Вічева
Площа Вічева

«Під час проведення археологічних досліджень у 2017 році наші фахівці на кількох ділянках у центральній частині Львова натрапили на культурний шар часів Галицько-Волинської держави (ХІІІ ст.). Це відкриття спростовує твердження польської історіографії про те, що територія сучасного середмістя Львова не була заселеною до часів захоплення міста польським королем Казимиром ІІІ», – зазначив директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАНУ Олег Осаульчук.

Польський король Казимир ІІІ Великий
Польський король Казимир ІІІ Великий

За його словами, майже на всіх ділянках, де цього року проводили дослідження, археологи натрапляли на культурний шар ХІІІ-XIV ст. Знахідки з цього періоду виявлено на території Низького замку (сучасна пл. Вічева), на пл. Звенигородській, а скляну прикрасу часів ХІІІ ст. знайдено поблизу церкви св. Миколая.

Чорна кам’яниця у Львові на площі Ринок, фото 2015 року
Чорна кам’яниця у Львові на площі Ринок, фото 2015 року

Та найбільш несподіваними були результати дослідження на подвір’ї «Чорної кам’яниці» на пл. Ринок, де виявлено не лише рештки готичного будинку XV ст., але й артефакти з ХІІІ ст.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.