В середу, 13 березня 2019 року, у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відзначили 205 річницю від дня народження Тараса Шевченка.
Цього дня у музеї відбулося відкриття одразу двох виставок – ліричного живопису Віктора Стогнута ” …Любіть її во время люте…”, а також виставка з фондів Народного музею Тараса Шевченка (м.Львів, Палац мистецтв) – «Шляхами академіка волі».
Віктор Стогнут – учасник більше 50 обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Член Національної спілки художників України. Брав участь у мистецьких мандрівках “Шляхами Тараса Шевченка”. На експозиції у Львівському музеї Михайла Грушевського представлено 15 робіт художника.
“Авторитетні мистецтвознавці оцінюючи роботи Віктора Стогнута проводили аналогії і з Трушем, і з Васильківським з його українськими просторами. І художник молодець, що він все це вбирає, переосмислює і видає у своїх роботах. Для мене Віктор Стогнут, при всій його холеричності, експресивності, темпераменту і в житті, і в роботах, є дуже тонка і поетична натура. І ця поетика, поезія і елегійність присутні в його роботах” – поділився мистецтвознавець Тарас Стефанишин.
Експозиція з фондів Народного музею Тараса Шевченка представлена роботами львівських художників, учасників мандрівок місцями Кобзаря Євгена Манишина, Сергія Міхновського, Олександра Крохмалюка, а також друкованими виданнями музею.
“Мені надзвичайно приємно заходити в цей музей, бо тут є надзвичайна аура, якою його наповнюють працівники музею. Вони в нього вкладають душу і тому музей живе не лише історією видатної постаті Михайла Грушевського, а ще має ряд локацій. Зокрема, це підтверджує і сьогоднішня подія, відкриття такої виставки, відзначення 205 річниці з часу народження Кобзаря, що проходить у співпраці з Народним музеєм Тараса Шевченка, якому цьогоріч виповнилося 15 років” – зазначив начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий.
Окрім того, на огляд відвідувачів відкриття було представлено матеріали “Шевченкіани” із фондів Львівського музею Михайла Грушевського.
Софія ЛЕГІН