У Львівському музеї історії релігії відкриють виставку особистих речей учасників бойових дій на сході України

539
Експозиція виставки «Прапор як доля»
Експозиція виставки «Прапор як доля»

В п’ятницю, 11 жовтня 2019 року о 16 годині Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1) презентує виставку «Прапор як доля». Виставка приурочена до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яку вважають захисницею та покровителькою козаків. Цього дня відзначають і День української повстанської армії, а з 14 жовтня 2014 року День захисника України.

Український прапор був свідком найвеличніших історичних подій боротьби і становлення нашої держави. Під його знаменом ми йшли до проголошення незалежної і самостійної України. Він з нами у свята і будні, радості й печалі. Під синьо-жовтим прапором йдемо сьогодні до перемоги.

Експозиція виставки «Прапор як доля»
Експозиція виставки «Прапор як доля»

Ця виставка – пам’ять про тих, хто стоїть на захисті рідної землі, хто героїчно боронить незалежність і суверенітет держави на сході країни. Організатори мали на меті підкреслити значення прапора для українців сьогодні, у часи випробування. За допомогою пам’яток, особистих речей наших захисників розповісти як про них самих, так і про предмети, які супроводжували воїнів у зоні АТО.

У виставковій залі музею на відвідувачів чекають справжні артефакти із найгарячіших точок бойових дій: синьо-жовті й червоно-чорні прапори, маскувальна сітка, снайперські кулі. Серед численних речей – особисті речі воїнів: нарукавні знаки, молитовник, настільний хрестик, лист-оберіг із ладанкою, вервичка. Цікавою є колекція шевронів військовослужбовців різних бригад і батальйонів; неформальних нашивок.

Експозиція виставки «Прапор як доля»
Експозиція виставки «Прапор як доля»

Доповнить виставку одяг капеланів: камуфльована куртка, єпитрахиль, хрест і кропило отця Михайла Білецького (настоятель військового храму Стрітення Господнього у Львові), камилавка отця Тараса Михальчука (військовий капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ, душпастир Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла), інших.

Тематичну експозицію побудовано спільно з Національним військово-історичним музеєм України (Київ), Національною академією сухопутних військ імені гетьмана  Петра Сагайдачного (Львів), Воєнно-історичним музеєм 58 будинку офіцерів (Львів), головою волонтерської організації «Маскувальна сотня» отцем-капеланом Юрієм Курилом (Херсон).

Експозиція виставки «Прапор як доля»
Експозиція виставки «Прапор як доля»

Автори виставки – художники-реставратори Львівського музею історії релігії Оксана Гірняк і Лідія Григель.

Експозицію виставки «Прапор як доля» можна буде оглянути у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) протягом місяця.

Олена МАЛЮГА
науковий співробітник ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.