У Львівському музеї історії релігії покажуть, як молоді харківські дизайнери відтворюють сучасні реалії та дух України.

920
Львівський музей історії релігії

Напередодні других роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну, 23 лютого, о 15 годині, у Львівському музеї історії релігії презентують унікальну виставку плакатів, створених студентами кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв (ХДАДМ) під час війни під керівництвом Дари Балашової.

Виставка плакатів «Не Будіть Лихо…» відкриває вікна у захоплюючий світ українських міфів, через які відображають еволюцію української міфології – від глибин минулого до реалій сьогодення.

Анна Жинкіна. Вій
Анна Жинкіна. Вій

В рамках виставки представлять інноваційні серії робіт, створені за допомогою штучного інтелекту: «Очима ШІ» Анни Жинкіної та диптих «Нестримна небезпека» Олександри Барабанової. Сучасні події України під час війни показано в проєкті  Дарії Анісімової «Мандри чорта Василя». З гумором та іронією художниця демонструє свого головного героя, який разом з друзями вирушає в мандри по росії і влаштовує різні розваги, витівки. Привертають увагу триптих «Сучасна українська міфологія», «Вовкулака», «Не буди лихо», «Потерчата», «Вій», «Мольфари серед нас», інші.

Анна Жук. Мольфар
Анна Жук. Мольфар

«Виставка «Не Будіть Лихо…» – це більше, ніж виставка, це могутнє послання: «Рано вранці 24 лютого ви розбудили Лихо – ох, дарма… Доброго вечора, ми з України». Тут кожна легенда та кожна міфічна істота стають живим підтвердженням того, що свобода глибоко закодована в нашій ДНК. Ми, поряд із нашими містичними героями, готові обороняти нашу свободу та незалежність, не вагаючись перед будь-якими викликами», – розповідає Дара Балашова.

Отож, запрошуємо на виставку «Не Будіть Лихо…» і оглянути серію плакатів, де містичні мотиви зливаються із сучасною реальністю.

Виставка триватиме місяць.

Олена МАЛЮГА
наукова співробітниця ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.