У Києві новим керівником Львівської галереї мистецтв хочуть бачити Тараса Возняка (відео)

3094
У Києві новим керівником Львівської галереї мистецтв хочуть бачити Тараса Возняка

Вчора, 7 вересня 2015 року, конкурсною комісією було обрано нового керівника Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького. Ним став політолог і головний редактор культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк, про це повідомляє видання  ІА ZIK.

За посаду генерального директора галереї змагалися троє осіб, які у Києві у Мінкультури, представляли конкурсній комісії свої стратегії розвитку музею: в.о. директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Лариса Разінкова-Возницька, головний зберігач фондів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Ігор Хомин, політолог і головний редактор культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк.

Лариса Борисівна Возницька-Разінкова

Після цього відбулося голосування. Чотири члени комісії підтримали кандидатуру Лариси Разінкової-Возницької, п’ять – Тараса Возняка. За Ігоря Хомина не було жодного голосу.

День перед тим, 6 вересня 2016 р., відбулася прес-конференція на якій були присутні колектив Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького та львівська інтелігенція. Вони виступали за те, щоб музей очолила Лариса Разінкова-Возницька. Працівники стверджували, що на посаді очільника галереї повинна бути людина, яка добре знає музей, має колосальний досвід роботи і зможе зберегти усе, що свого часу зібрав Борис Григорович Возницький.

Тарас Возняк
Тарас Возняк

Раніше колектив галереї ознайомився з стратегіями розвитку музею усіх претендентів. Дещо із пропонованого у них викликало тривогу. За словами музейників, кандидат повинен розуміти, які виклики перед ним стоять.

Автор Каталогу польських та з Польщею пов’язаних плакет, медальйонів і медалей Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Ігор Хомин
Ігор Хомин

«Є люди, які певною мірою хочуть переглянути напрацювання і здобуток Бориса Григоровича Возницького. Але чи можна зараз ставити перед нашими музеями завдання, до прикладу, що ми маємо бути на рівні музеїв Лувру чи Вавеля? Ми зараз у стані виживання, збереження того, що маємо! А в тих музеях є розроблені програми, вони забезпечені коштами. Звичайно, цього прагнути потрібно, але сьогодні для галереї важливішим питанням є збереження набутого, реставрація експонатів», – наголосив під час прес-конференції заступник гендиректора галереї мистецтв з наукової роботи Володимир Пшик.

Заступник гендиректора галереї мистецтв з наукової роботи Володимир Пшик
Заступник гендиректора галереї мистецтв з наукової роботи Володимир Пшик

Він заявив, що новий керівник не може будувати таких великих планів на п’ять років, адже у першу чергу гендиректор повинен бути господарником: «Керівник повинен у першу чергу забезпечити найнеобхіднішими речами для життєдіяльності. Дійсно, часто усе впирається в елементарні речі: система опалення, дахи, які протікають, фасади та інше. От з цього потрібно починати. Все інше – попереду, коли у країні буде стабільність».

«У кандидатів є багато цікавих ідей, але у перші п’ять років потрібно вижити. Щоб музей не розпався, щоб колекції не позичали», – наголосив Володимир Пшик.

Голова Львівської обласної організації «Українського товариства охорони пам’яток культури» Андрій Салюк
Голова Львівської обласної організації «Українського товариства охорони пам’яток культури» Андрій Салюк

Голова Львівської обласної організації «Українського товариства охорони пам’яток культури» Андрій Салюк наголосив, що його дуже здивувало, що деякі кандидати кажуть, що потрібно відмовлятися від тих чи інших відділів, потрібно реструктуризовувати галерею.

«Я думаю, що це категорично неправильний погляд на майбутнє галереї. Возницький ж закладав розширення», – наголосив Салюк.

Перший директор «Шевченківського гаю» Борис Рибак
Перший директор «Шевченківського гаю» Борис Рибак

Перший директор «Шевченківського гаю» Борис Рибак у свою чергу зазначив, що не можна передавати музей у чужі руки, бо він розвалиться: «Усе буде знищено, якщо прийдуть невігласи, люди, які не розуміють музейної роботи, люди, які у житті собачої будки не збудували. Мала б залишитися Лариса Борисівна».

На думку голови Західноукраїнської спілки музейників, директора Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігоря Тимця, новий директор не може змінювати усю концепцію музею.

Директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець
Директор Історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець

«Ні один музей не матиме перспективи, поки не буде тяглості і продовження справ. Не може кожен директор змінювати концепцію розвитку музею, яку розробляв весь колектив і керівник (Борис Возницький, – ред.). Чому один претендент може писати концепцію розвитку музею без колективу?», – обурився І. Тимець.

Колишній начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк
Колишній начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк

Колишній начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк ж виступив проти, щоб галерею мистецтв очолила людина, яка не має відповідної освіти: «Коли людина і півхвилини не працювала у музейній справі, коли вона немає ніякого досвіду, коли вона не є музейником, а тільки приватним колекціонером, коли вона є політологом, то вона немає навіть права пропонувати свою кандидатуру».

Потюк також озвучив лист до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Андрія Парубія, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра культури Євгена Нищука, який планують надіслати уже сьогодні.

«Інтелігенція Львівщини та громадські організації на Форумі конгресу української інтелігенції, у який входять понад 40 громадських організацій та об’єднань, вкрай стурбовані подіями, які відбуваються довкола конкурсного добору на посаду гендиректора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

Ознайомившись з кандидатами на цю посаду і представленими ними документами, ми просимо Вас підтримати кандидатуру Лариси Борисівни Разінкової-Возницької як особи гідної, винятково чесної, принципової і діяльного керівника на посаді генерального директора Львівської національної галереї мистецтв», – йдеться у документі.

Провідний зберігач фондів Олеського замку Тетяна Сабодаш під час свого виступу наголосила: «Ніхто не заслуговує на посаду гендиректора галереї мистецтв, крім Лариси Борисівни. До неї можна звертатись з усіма питаннями і вона допомагає, а це не так просто. Зовсім не так просто бути директором. У першу чергу йому потрібно налагодити господарку».

Нагадаємо, що Міністерство культури України оголосило конкурс на посаду генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького. Документи на участь у конкурсі приймали з 15 липня 2016 року по 13 серпня 2016 року.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.