У Гніздичеві відбулась виїзна нарада, присвячена питанню охорони об’єктів культурної спадщини Стрийщини

240
Монастир св. Герарда (смт. Гніздичів-Кохавина)
Монастир св. Герарда (смт. Гніздичів-Кохавина)

Захід відбувся напередодні на території Кохавинського монастиря святого Герарда. Участь у ньому взяли представники Львівської обласної та Стрийської районної адміністрацій, делегати 14 громад Стрийщини, а також духовенство, науковці, краєзнавці, — усі, кому не байдужа доля культурної спадщини регіону.

Про це повідомляють Фотографії Старого Львова з посиланням на Голос Бущини.

Ця нарада третя з циклу: перші дві відбулись у Стрию та Ходорові. Ініціатором проєкту є завідувач Сектору Культурної спадщини Стрийської РВА Ольга Боднар за підтримки Стрийської РВА й департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА.

Головна мета — довідатись більше про унікальні пам’ятки, культурні особливості кожної із 14 громад Стрийщини, аби спільно напрацювати оптимальну стратегію збереження та промоції культурної спадщини регіону.

«Культурна спадщина — це історія моєї бабусі, моєї хати, мого краю. І треба показувати, що є на цій території не таке, як в інших. Та сама лялька-мотанка – її тільки з ниток робили, бо тут найбільше ткацтвом займалися. І ткали саме чоловіки. Потрібно побачити і зрозуміти ту потугу, яку має регіон, а тоді стратегічно розпрацювати, що є найкраще, і написати свою стратегію чи концепцію розвитку. Маємо орієнтуватись точково, локально, щоб підтримати, посилити своє, унікальне, і тоді зможемо залучити додаткові інвестиції», —  розповіла Ольга Боднар.

За її словами, Стрийська РВА старається співпрацювати з різноманітними громадськими організаціями, Туристичним інформаційним центром Стрия, Агенцією регіонального розвитку Львівської області.

Додамо, у межах заходу відбулась також презентація науково-популярного журналу «Наша спадщина», екскурсія в єдиний у світі музей-заповідник гетьмана України Івана Виговського. Наступна виїзна нарада планується у Розвадові.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.