Який рік поспіль Дрогобич прийняв фестиваль вертепів «Різдвяна зірка – 2024». Його учасниками були майже 400 талановитих дітей.
Цьогоріч до фестивалю зголосилось понад 20 творчих колективів Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.
Вертепна хода розпочалася від церкви Святого Юра, де голова Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Андрій Бунь поблагословив усіх учасників фестивалю.
Під супровід усім відомих колядок “Нова радість стала” та “Бог предвічний” колона рухалася вулицями міста до Народного дому імені Івана Франка. Дорогою юні учасники колядували та прославляли народження Сина Божого. Гучні колядки та колоритні образи колективів щиро вітали перехожі, які фотографувались із вертепами та дякували творчим дітям за креативність та дух свята. Ходу у прямому ефірі транслювало «Живе телебачення».
Відтак на сцені Народного дому кожен колектив представив власну різдвяну містерію про диво народження Сина Божого: унікальну, неповторну, але водночас величну. Вертепне дійство тривало впродовж кількох годин.
Усіх учасників фестивалю привітав Владика Григорій Комар, єпископ-помічник СДЄ УГКЦ , який поблагословив дітей на нові творчі звершення та побажав усім миру.
Ми пам’ятаємо про наших героїв, наших захисників, воїнів і просимо, щоб Боже милосердя їх зберегло перед усіма небезпеками, щоб вони здоровими та з перемогою якомога швидше повернулися до своїх домівок, — зазначив єпископ.
Підсумком виступів вертепів стало відзначення усіх творчих колективів та їхніх керівників грамотами.
Колоритні вертепи на вулицях міста, на сцені – це відображення розлогої панорами різдвяного фольклору, збереження наших традицій. Маленькі діти, перевтілені в біблійних персонажів, які прославляють народження Месії, є дуже важливим нагадуванням про вічне у тривожному сьогоденні. У людськім тілі Божий син – це не тільки нова віха в тисячолітній історії, це повернення споконвічного добра і перемога над злом. Це і та Перемога, яку зараз виборюють для України і світу наші збройні сили”, – прокоментував мету фестивалю керівник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.
Окрім творчої, фестиваль переслідував і благочинну мету – впродовж всього дійства тривав збір коштів на потреби українського війська. Також учасники фестивалю долучилися до благодійної акції «Різдвяні пташки», в межах якої триває збір на дрони для 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.
Додамо, організували цьогорічний фестиваль Комісія у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії та Управління культури та розвитку туризму ДМР.
Наталка СТУДНЯ