У місті Буськ на Львівщині тривають розкопки на території міського парку. Археологи вже кілька років поспіль намагаються віднайти місце розташування руської церкви, яка існувала тут у княжі часи. Вчора, 10 липня, історикам вдалося натрапили на керамічне мощення підлоги. Ймовірно, це є церква Богоявлення, яка згадується у літописі. Про це повідомляє краєзнавчий музей міста Буськ.
«Сьогодні дослідники розчистили фрагмент керамічного мощення підлоги руського храму. Імовірно, ідеться про церкву Богоявлення, яка згадується у втраченому Буському літописі і спорудження якої пов’язують із правлінням першого Буського князя Давида Ігоровича. Паралельно тривають дослідження прицерковного кладовища XII століття», – розповіли археологи.
Дослідження малого городища проводить у міському парку Інститут археології Львівського національного університету імені Івана Франка. Науковці вже кілька років поспіль намагаються віднайти місце розташування першого храму на території Буська.
Цьогоріч археологічна експедиція досліджує 40 квадратних метрів. Вивчаючи культурний шаp XIV-XVIII століть, історики віднайшли багато артефактів. Це елементи озброєння – арбалетні наконечники, шпори, бойовий ніж, побутовий інвентар, цвяхи, фрагменти посуду, середньовічної цегли, кахлю та скла.
На рівні культурного шару XIV-XV століть виявили знахідки, які можуть вказувати на існування тут конюшного двору при Буському замку. Серед них багато збруї.
Коли археологи сягнули горизонту XII століття, натрапили на фрагмент керамічного мощення. Поруч знайшли залишки дерева і цвяхи, що могли з’єднувати дерев’яний корпус храму, а також захоронення людей. В давнину, як відомо, цвинтарі були при церквах.