На цьому тижні, з 20 по 24 вересня 2017 року, з нагоди святкування 30-ї річниці Спілки дизайнерів України, у Львові проходить Міжнародний симпозіум з акварелі «Тиждень акварельної майстерності у Львові» (The International Symposium «LVIV Watercolor Week Workshop»).
До роботи симпозіуму долучилися художники Ізраїлю, Молдови, Києва, Одеси, Харкова, Львова та інших міст. Мистецькі заходи розпочались презентацією творчих робіт у виставкових залах Інституту бібліотечних досліджень мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника (вул. Бібліотечна, 2).
“Треба відзначити, що на теренах Центральної і Східної Європи Львівська дизайнерська школа має свої славні традиції. Взагалі місто Львів – це історичне місто, де вперше на цих теренах у другій половині ХVІІІ ст. була започаткована вища архітектурна дизайнерська освіта”, – сказав заступник голови Спілки дизайнерів України Станіслав Мигаль на відкритті виставки.
Метою симпозіуму є популяризація техніки акварелі, обмін досвідом та встановлення творчих контактів, створення комунікативної платформи, яка в майбутньому буде основою для розробки нових проектів із розвитку вітчизняного соціокультурного середовища.
“Акварель – це техніка, яка неймовірно приємна. Вона тонка, жива, вона змушує не просто малювати, а хочеться з нею жити. Я хотів, щоб ті учні, котрі сьогодні приїхали насправді отримали велике задоволення від самої техніки. Тому що всі дітки починають в школі малювати аквареллю і дуже рідко хто продовжує це професійно робити.
Якщо подивитися на події, що проходять у всьому світі, то можна побачити,що техніка дійсно відроджується. І в Україні також є потужні майстри акварелі. Єдине, треба об’єднуватися і робити такі акції, які приносять задоволення художнику і рекламу самій техніці”, – зазначив Ігор Мосійчук (Молдова) – завідувач кафедри «Образотворче мистецтво» ПДУ ім. Т. Г. Шевченка, народний художник ПМР, член ради Спілки художників Молдови.
Завідувач кафедри дизайну та основ архітектури Світлана Лінда звернула увагу на високий рівень організації симпозіуму і на велику кількість іменитих гостей з різних країни, котрий виявили бажання долучитися до цього проекту.
“Я вражена організацією, надзвичайно приємно, що приїхало стільки гостей. Звичайно, що кафедра дизайну має відношення до 30-річчя, тому що,наш інститут стояв у витоків дизайнерської освіти. 20 років тому історична справедливість відновилася, була нарешті створена спеціальність дизайну, яку ми намагаємося розвивати”, – зазначила Світлана Лінда.
23 вересня – на завершення симпозіуму відбудеться урочисте закриття, виставка творчих робіт, створених під час пленеру учасниками симпозіуму та вручення пам’ятних сертифікатів.
Організатори симпозіуму дякують за сприяння у проведенні всіх заходів Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, керівництву Спілки дизайнерів України, дирекції Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Інституту бібліотечних досліджень мистецьких ресурсів, кафедрі книжкової та станкової графіки Львівському поліграфічному коледжу Української академії друкарства, інституту Архітектури Національного університету «Львівська Політехніка» та дирекції Магазину-салону “Художник».
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ