Сьогодні в недільній кавовій рубриці, разом з нашим незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочемо розповісти про цікаву каварняну статистику.
Мабуть кожен колись у віці молодого бешкетника чи то у статусі невизнаного генія, не раз залишав свої мистецькі автографи у не зовсім відповідних місцях. Маю розчарувати львівських геніїв – це далеко не ваша творча ідея. До вас її нещадно експлуатувало не одне покоління митців. Вони малювали та писали свої повідомлення на будь-яких доступних поверхнях. Це й стіни будинків, і трамвайні стільці, і двері кам’яниць і навіть столики кав’ярнях та рестораціях.
Газета Діло від 11 листопада 1936 року навіть написала про рисунки на столах в статті “Цікава каварняна статистика”. Стаття є сама по собі досить інформативної і настроєвою, тому передруковуємо її без змін на стилістичних виправлень.
“Багато людей має поганий звичай рисувати по каварняних і ресторанних столиках. Зокрема мармурові столики годяться до цього каварняного мистецтва і дуже часто вони виглядають як географічна карта. Навіть столових скатертей не щадять розлюблені у столовім малярстві гості. Один член американського Союзу власників гостинниць і каварень рішився прослідити, що аматори рисунків найрадше рисують по каварняних і ресторанних столиках. Переведені досліди виказали, що 68,5 прц. це ріжні статистичні дані і обчислення, 13 прц. це доми, кораблі, і дитячі візки, 6,5 прц. жіночі голови, 3 прц. дотепи, 2 прц. це рисунки, що їх змісту не можна відгадати”.
Хоча публікація стосується американських шанувальників каварень та ресторацій, підозрюю що в нас ситуація несильно відрізнялася.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ
Джерело:
- Цікава каварняна статистика // Діло. – 1936. – Ч. 25 ( 11 листопада ) – С. 6.